James Webb зазнімкував дивовижну зорю Вольфа-Райє

Одне з найдивовижніших фото, зроблених космічним телескопом James Webb, показує нам зорю Вольфа-Райє WR 124. Це велетенське світило оточене дуже красивою туманністю і готується вибухнути як наднова.

Зоря Вольфа Ройє WR 124
Зоря Вольфа-Райє WR 124. Джерело: NASA, ESA, CSA, STScI, Webb ERO Production Team

Дивовижний знімок James Webb

Одне з найдивовижніших зображень, отриманих космічним телескопом James Webb, із неймовірною точністю показує зорю Вольфа-Райє WR 124. На світлині видно не тільки велетенське світило, яке завершує своє існування, а й різнобарвну туманність, яка його оточує.

На зорі Вольфа-Райє перетворюються в кінці свого існування деякі наймасивніші світила. Коли у них вичерпується водневе термоядерне паливо, вони починають переробляти гелій і їхня температура сильно підіймається. Через це виникає надзвичайно потужний зоряний вітер, який відносить у простір матеріал із зовнішніх шарів.

Так навколо зорі формується невеличка туманність, яка продовжує існувати до того, як зоря спалахне надновою. Після цього увесь цей газ та пил розсіюються у просторі та дають початок новому поколінню зір.

Зорі Вольфа-Райє дуже цікавлять вчених через те, що вони є своєрідним вікном у минуле. Саме у них утворюється велика кількість елементів, важчих за гелій. На початку Всесвіту таких об’єктів було значно більше, ніж зараз, і саме вони наповнили його тими речовинами, які зробили можливим існування Землі та людства на ній.

Зоря Вольфа-Райє WR 124 на знімках James Webb

Але новий знімок зорі Вольфа Райє WR 124 вражає не таємницями того, результатом якого процесу вона є, а неймовірною красою. Ця зоря має масу у 30 разів більшу за сонячну і розташована за 15 тис. св. років від нас.

Її туманність на знімку сяє дивовижною хмарою жовтого, рожевого та фіолетового кольорів. Де-не-де по ній розкидані невеликі темні області. А внизу відгалуження хмари нагадують зграю пуголовків.

Є зони, де зоря роздуває назовні згустки яскраво-гарячого матеріалу, подібно до того, як волосся розпускається позаду того, хто стоїть перед віялом. Усе це вдалося розгледіти завдяки застосуванню одразу двох інструментів, які розташовані на борту космічної обсерваторії: головної камери ближнього інфрачервоного діапазону NIRCam та детектора середнього інфрачервоного діапазону MIRI.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Темна енергія слабшає: вчені отримали суперечливі дані про найзагадковішу силу Всесвіту
Пожежа на стартовому майданчику знищила ракету компанії ABL Space
Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт