James Webb відсвяткував два роки спостережень світлиною «Пінгвіна з яйцем»

12 липня минає два роки з моменту оприлюднення перших зображень із космічного телескопа James Webb. За цей час JWST відкрив найвіддаленіші галактики, розкрив деякі таємниці раннього Всесвіту, дослідив атмосфери далеких планет і створив безліч дивовижних зображень космосу.

Нове зображення в ближньому та середньому інфрачервоному діапазоні від космічного телескопа James Webb
Нове зображення у ближньому та середньому інфрачервоному діапазоні від космічного телескопа James Webb. Спотворена спіральна галактика в центрі, яка називається Пінгвін, і компактна еліптична галактика ліворуч, під назвою Яйце, замкнені в обіймах. NASA, ESA, CSA, STScI

«Відтоді, як президент Джо Байден і віцепрезидентка Камала Гарріс представили перше зображення з James Webb два роки тому, цей телескоп продовжує розкривати таємниці Всесвіту. Завдяки чудовим зображенням із різних куточків космосу можливості телескопа проливають нове світло на наше розуміння космічного оточення і надихають майбутні покоління вчених та дослідників», — зазначив адміністратор NASA Білл Нельсон.

З нагоди ювілею науковці опублікували нове зображення, отримане телескопом, що демонструє пару галактик у космічному танці. Ця пара, відома під назвою Arp 142, отримала прізвисько «Пінгвін і яйце» через свою схожість із головою і тілом пінгвіна. Гравітаційні сили галактик змушують спіральну галактику Пінгвін викривлятися до поточної форми, створюючи області активного зореутворення, коли пил і газ збираються в щільні кишені. Яйце — це еліптична галактика, повна старих зір, форма якої залишається майже незмінною.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Шкарпетки Космічна Капібара – Велика Капі

До товару

NGC 2936 та NGC 2937
Галактики NGC 2936 та NGC 2937, що схожі на пінгвіна та яйце

Зображення поєднує дані з інструментів James Webb у ближньому і середньому інфрачервоному діапазонах, дозволяючи бачити різні процеси в галактиці. Якщо подивитися лише на середнє інфрачервоне зображення, деякі фонові галактики, як PGC 1237172, майже зникають, оскільки ця довжина хвилі націлена на старі зорі, а зорі тут дуже молоді.

«Всього за два роки James Webb змінив наше уявлення про Всесвіт. Телескоп допомагає розгадати таємниці раннього Всесвіту і відкриває нову еру вивчення далеких світів, надихаючи людей по всьому світу і ставлячи нові захопливі запитання, на які потрібно знайти відповіді. Ніколи ще не було так просто досліджувати кожну грань Всесвіту», — сказав Марк Клампін, директор Відділу астрофізики у штаб-квартирі NASA.

Раніше ми повідомляли про те, як JWST знайшов джерело першого світла в темному просторі.

За матеріалами webbtelescope.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів