Інженери поновили роботу спектрографа телескопа James Webb

Інженери змогли відновити нормальну роботу спектрографа NIRISS, встановленого на борту космічного телескопа James Webb (JWST). Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті NASA.

Телескоп James Webb в уявленні художника. Джерело: ESA/ATG medialab

Космічна обсерваторія James Webb оснащена чотирма основними науковими інструментами. Одним із них є безщілинний спектрограф NIRISS. Цей прилад був побудований Канадським космічним агентством, призначений для отримання зображень та проведення спектрографічних спостережень в діапазоні від 0,8 до 5 мкм.

Проблеми з NIRISS виникли 15 січня 2023 року. Прилад зіткнувся із затримкою зв’язку, що спричинило збій його програмного забезпечення. Щоб розібратися з проблемою, фахівцям місії знадобилося майже два тижні. У результаті виявилося, що причиною стало попадання в електроніку зарядженої частинки. Після цього інструмент був перезавантажений. 28 січня він виконав пробні спостереження. Аналіз результатів показав, що NIRISS повністю відновив свою працездатність, після чого спектрограф поновив виконання своєї наукової програми.

Це далеко не перша технічна проблема в роботі JWST. Восени телескоп зіштовхнувся із проблемою підвищеного тертя у підшипниках камери середнього інфрачервоного діапазону MIRI. А у грудні JWST пережив збій програмного забезпечення, яке відповідало за систему орієнтації обсерваторії, через що він кілька разів переходив у безпечний режим.

Раніше ми писали про те, як James Webb зазнімкував спіральну галактику за мільярд світлових років від Землі.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine