Інженер NASA запрошує кожного зробити селфі із супутника на тлі Землі

Колишній інженер NASA і популярний YouTube-блогер Марк Робер вкотре здивував Інтернет. Він планує запустити супутник, здатний робити унікальні селфі з найкращого ракурсу — високо над Землею. У партнерстві з Google і T-Mobile Робер розробив проєкт, завдяки якому користувачі зможуть побачити себе на тлі планети прямо з орбіти. 

Як це працює? 

Супутник, запуск якого запланований на січень 2025 року ракетою SpaceX Falcon 9 (місія Transporter 12), буде обладнаний двома камерами та смартфонами Google Pixel. Створення селфі з космосу максимально простий: користувачі надсилають своє фото, зроблене на Землі, воно надходить на екран смартфона Google Pixel, встановленого на супутнику, а в цей час друга камера супутника фотографує дисплей із відкритим селфі разом із Землею на задньому плані. Таке поєднання дасть можливість знімати портрети в максимальній якості.

Інструкція, як отримати селфі з супутника
Інструкція, як отримати селфі з супутника

Робер обіцяє робити такі селфі для всіх охочих. Фотографії створюватимуться через кілька місяців після запуску, коли супутник пролітатиме над вашим містом, а точний час знімкування повідомлятимуть завчасно, щоб кожен міг підготуватися. 

Як отримати доступ до супутникового селфі? 

Хоча кампанія рекламується як «безкоштовна», є певні умови: 

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

  • Абоненти T-Mobile можуть отримати код у додатку T-Life. 
  • Користувачі Google Pixel також матимуть доступ до безкоштовних кодів. 
  • Інші охочі можуть отримати код, підписавшись на сервіс CrunchLabs, який пропонує дитячі інженерні набори. Підписка коштує від $25 до $80 на рік. 

Зареєструватися можна починаючи з 3 грудня на сайті spaceselfie.com, завантаживши своє фото та отримавши електронний лист із деталями. 

Технологія та інженерні виклики 

Щоб забезпечити роботу супутника, Робер і його команда створили систему із сонячних батарей, що заряджають акумулятор ємністю 120 Вт*год. Однак головною інженерною задачею було управління положенням супутника: для збору енергії, знімкування та передачі фото. Через відсутність двигунів для орієнтації встановили маховик, який дозволяє змінювати положення, адаптуючись до різних завдань. 

Розвага чи наука? 

Проєкт Робера — це не просто трюк, а приклад того, як інновації можуть поєднувати технології, науку та розваги. Цей супутник, окрім створення селфі, привертає увагу до можливостей космічних технологій та їхньої інтеграції у повсякденне життя. 

Робер, який раніше створював вірусні відео про захист від під’їзних крадіїв і будував смуги перешкод для білок, знову довів: інженерія може бути веселою і доступною для кожного. 

Раніше ми повідомляли про те, як астронавтка зробила кумедне селфі через невагому бульбашку.

За матеріалами The Verge

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів