InSight встиг надіслати останнє фото перед вимкненням

Посадковий апарат InSight, ймовірно, передав свою останню фотографію з Марса після того, як NASA повідомила, що втратила зв’язок із лендером. На ширококутному знімку видно територію перед посадковим модулем під променями денного Сонця. Помітно й сейсмограф, що під’єднаний до опори, роботизовану руку та, найголовніше, дуже великий шар пилу, який вкрив InSight.

Ілюстрація посадкового апарату InSight на Марсі
Ілюстрація посадкового апарата InSight на Марсі. Зображення: SciTechDaily

Історична місія InSight була призначена для дослідження кори, мантії, ядра та сейсмологічної активності Марса. За чотири роки апарату вдалося зафіксувати 1300 марсотрусів, які виявились набагато слабкішими за земні. Проте на минулому тижні перед вимкненням модуль навіть встиг записати рекордний марсотрус за увесь час досліджень.

Запилена сонячна панель посадкового модуля NASA InSight
Запилена сонячна панель посадкового модуля NASA InSight

Ще у травні NASA оголосила, що діяльність InSight, ймовірно, припиниться до кінця 2022 року. Космічна агенція опублікувала селфі, на якому було видно, скільки пилу накопичилося на космічному апараті після потужного буревію. Пил завадив отримувати достатню кількість сонячної енергії для заряду внутрішніх батарей, які не могли підтримувати повноцінну роботу всіх приладів. Станом на листопад космічний корабель виробляв лише 20% енергії, яку мав під час посадки на Марс у листопаді 2018 року.

У понеділок увечері обліковий запис InSight у Твіттері поділився повідомленням: «У мене дуже мало енергії, тому це може бути останнє зображення. Але не переймайтеся: мій час тут був і продуктивним, і спокійним. Дякую, що залишалися зі мною».

Поки NASA не втрачає надії зв’язатись з лендером, адже оголосить про офіційне припинення місії тільки тоді, коли апарат не відповідатиме на кілька сеансів зв’язку поспіль.

Раніше ми повідомляли про те, як поступово згортається місія InSight.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine