InSight зазнімкував марсіанський світанок

«Мені ніколи не набридне спостерігати за світанком на Марсі». Таке повідомлення залишив у твіттер-акаунті місії InSight один зі співробітників NASA. Воно було проілюстроване відповідною анімацією, зробленою апаратом 10 квітня, де можна побачити схід Сонця над горизонтом Червоної планети.

Кольори марсіанських світанків і заходів Сонця не відповідають тим, які ми звикли бачити на Землі. Коли Сонце перебуває низько над горизонтом, небо в цьому напрямку набуває блакитнуватого відтінку. Цей оптичний ефект пов’язаний із частинками пилу, що є в атмосфері Марса. Перед заходом Сонця або зразу після світанку сонячні промені долають набагато товстіший атмосферний шар, ніж опівдні. Розсіяння світла на дрібних порошинках (більші не можуть довго залишатися зваженими в розрідженій атмосфері) і створює характерний блакитний ореол навколо Сонця.

Щодо видимих ​​розмірів, то під час спостережень з Марса діаметр сонячного диска становить у середньому 62,5% від його розміру на земному небі. Червона планета отримує в 2,5 раза менше сонячного світла, ніж Земля.

Нагадаємо, що апарат InSight переживає значні труднощі, пов’язані з накопиченим на поверхні його сонячних батарей пилом. Через це зонд став отримувати набагато менше енергії, ніж раніше. За останніми прогнозами інженерів NASA, якщо через InSight не пройде щось схоже на смерч, який очистить його батареї, апарат замерзне вже до кінця 2022 року.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії