Ingenuity здійснив новий політ

Лабораторія реактивного руху NASA повідомила про черговий успішний політ апарата Ingenuity. Він став уже 31-м для марсіанського гелікоптера.

31-й політ Ingenuity відбувся 6 вересня. Під час його виконання дрон подолав дистанцію 97 метрів. Тривалість польоту склала 55,6 секунди, максимальна висота — 10 метрів.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Метою нового польоту було переміщення апарата ближче до залишків стародавньої річкової дельти, вивченням якої займається ровер Perseverance. Вона являє собою область шириною кілька кілометрів, заповнену зубчастими скелями, уламками каменів, валунами й піщаними відкладеннями. Фахівці JPL планують використовувати Ingenuity для повітряної розвідки маршруту марсохода та пошуку цілей для майбутніх досліджень.

Варто зазначити, що місія стала першим повноцінним польотом Ingenuity, починаючи з червня 2022 року. Така тривала перерва була викликана приходом зими. Зменшення температури та збільшення запиленості атмосфери призвели до того, що Ingenuity перестало вистачити енергії не просто на польоти, а й навіть на обігрів внутрішніх систем. Це створило ризик того, що Ingenuity може просто не пережити одну з ночівель.

Але невеликому апарату вдалося пережити «темні часи». У міру покращення погоди його сонячні батареї почали виробляти більше енергії. Наприкінці серпня дрон здійснив короткий тестовий «стрибок». Він продемонстрував, що системи апарата працюють у штатному режимі. Як наслідок, керівництво місії ухвалило рішення про його повернення до польотів.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів