Ingenuity здійснив новий політ

Лабораторія реактивного руху NASA повідомила про черговий успішний політ апарата Ingenuity. Він став уже 31-м для марсіанського гелікоптера.

31-й політ Ingenuity відбувся 6 вересня. Під час його виконання дрон подолав дистанцію 97 метрів. Тривалість польоту склала 55,6 секунди, максимальна висота — 10 метрів.

Метою нового польоту було переміщення апарата ближче до залишків стародавньої річкової дельти, вивченням якої займається ровер Perseverance. Вона являє собою область шириною кілька кілометрів, заповнену зубчастими скелями, уламками каменів, валунами й піщаними відкладеннями. Фахівці JPL планують використовувати Ingenuity для повітряної розвідки маршруту марсохода та пошуку цілей для майбутніх досліджень.

Варто зазначити, що місія стала першим повноцінним польотом Ingenuity, починаючи з червня 2022 року. Така тривала перерва була викликана приходом зими. Зменшення температури та збільшення запиленості атмосфери призвели до того, що Ingenuity перестало вистачити енергії не просто на польоти, а й навіть на обігрів внутрішніх систем. Це створило ризик того, що Ingenuity може просто не пережити одну з ночівель.

Але невеликому апарату вдалося пережити «темні часи». У міру покращення погоди його сонячні батареї почали виробляти більше енергії. Наприкінці серпня дрон здійснив короткий тестовий «стрибок». Він продемонстрував, що системи апарата працюють у штатному режимі. Як наслідок, керівництво місії ухвалило рішення про його повернення до польотів.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії