Ingenuity вийшов на зв’язок із Землею після місячної «сплячки»

Гелікоптер Ingenuity (NASA) відновив свої польоти на Марсі після місячної втрати зв’язку із Землею. Літальний апарат «прокинувся» та пролетів 393 м, пробувши у повітрі понад дві хвилини. Після тривалого перебування на поверхні він піднявся на висоту 11,9 м і розвинув швидкість 20 км/год, демонструючи відмінну працездатність.

Ingenuity
Зображення гелікоптера Ingenuity на поверхні Марсу. Ілюстрація: NASA

NASA повідомила про успішний 67-й політ Ingenuity у своєму пості в соціальних мережах. Перерва в польотах була пов’язана з сонячним сполученням, під час якого Марс опинився по інший бік від Сонця, що блокувало будь-який зв’язок із Землею.

Це явище відбувається кожні два роки (точніше, приблизно раз на 26 місяців) і впливає на марсіанські місії NASA. Це вже другий випадок протягом останньої місії, що включає в себе марсохід Perseverance. Інші американські апарати — ровер Curiosity і три орбітальних зонди — працюють на Червоній планеті та поблизу неї набагато довше, успішно переживши кілька сонячних сполучень.

Вражаюча працездатність Ingenuity

Ingenuity вразив своєю продуктивністю, ставши першим апаратом, що виконав керований політ на іншій планеті у квітні 2021 року. NASA планує розробити вдосконалені літальні апарати для майбутніх місій на Марс і супутник Сатурна Титан. Нещодавно агентство провело тестові випробування Ingenuity-2.

Гелікоптер прибув на Марс як технологічний демонстратор для п’яти пробних польотів. Але після тривалої успішної роботи команда JPL використовує його для аерофотозйомки марсіанської поверхні за допомогою бортової камери. Ці знімки використовуються для прокладання безпечних і ефективних маршрутів для Perseverance — перевага, недоступна попереднім місіям на кшатлт Curiosity, Spirit і Opportunity.

Perseverance продовжує досліджувати марсіанську поверхню у пошуках доказів існування давнього мікробного життя. Вчені планують відправити деякі з зібраних зразків на Землю для детального аналізу.

Раніше ми повідомляли про те, як Ingenuity розвинув рекордну швидкість польоту на Марсі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine