Інфрачервона світлина Землі з космосу виглядає як витвір мистецтва

Космічні апарати мають найкращі можливості для фотографування нашої Землі з великої висоти. Оснащені найсучаснішим обладнанням для фотозйомки, вони створюють зображення неймовірної краси. Так, наприклад, на свіжій світлині від місії Copernicus, оприлюдненій Європейським космічним агентством (ESA), видно два солоних озера у Східній Африці: Натрон на півночі Танзанії та Магаді на південному заході Кенії.

Copernicus Sentinel-2
Барвиста інфрачервона світлина двох солоних озер у Східній Африці — Натрон на півночі Танзанії та Магаді на півдні Кенії. Зображення отримане супутником Sentinel-2 за програмою Copernicus (ESA)

Яскраві кольори зумовлені обробкою зображення, отриманого супутником Sentinel 2 у ближньому інфрачервоному діапазоні, що дозволяє виділити інформацію, недоступну в звичайному оптичному спектрі. Це особливо важливо для виявлення рослинних ділянок і сезонного цвітіння водоростей.

Зазначається, що яскраві білі та сині області вздовж берегів являють собою суміш піску, солі та мулу. Соляні кірки, що утворюються в результаті випаровування, спричиненого високими температурами, можна помітити у вигляді білих крапок на воді.

Більше за розміром солоно-лужне озеро Натрон має довжину 56 км. Його глибина становить лише 3 м. Воно відноситься до водно-болотних угідь міжнародного значення, адже саме сюди щороку злітаються до 2,5 млн фламінго. Менше озеро Магаді розташоване в западині у вулканічній породі. Як і Натрон, воно відрізняється високим вмістом солі, товщина якої в деяких місцях сягає 40 м.

Натрон та Магаді
Зображення озер Натрон і Магаді в натуральних кольорах. Фото: ESA

Місія Sentinel-2 складається з двох апаратів і забезпечує передачу даних для європейської програми Copernicus. Цей проєкт об’єднує інформацію з екологічних супутників, а також повітряних і наземних станцій, аби надати всебічне розуміння стану Землі.

Раніше ми повідомляли про те, як супутник Maxar використали для зйомки екскрементів пінгвінів.

За матеріалами ESA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада