Індія запустить частину супутників OneWeb

Компанія OneWeb підписала контракт на використання найбільшого індійського носія GSLV Mark III для розгортання супутників, призначених для надання послуги глобального інтернету. Перший пуск відбудеться вже 2022 року.

Пуск ракети GSLV Mark III. Джерело: ISRO

У розгорнутому вигляді угруповання OneWeb має складатися з 648 апаратів. Їхнє виведення на орбіту здійснювалося ракетами «Союз», що виводили по 34—36 супутників. До лютого 2022 року компанія встигла запустити 428 супутників (66% апаратів) і мала здійснити ще шість запусків.

Після початку російсько-української війни та ультиматуму «Роскосмосу» OneWeb розірвала відносини з країною-агресором і наказала своїм співробітникам покинути космодром Байконур, де проводилася підготовка до чергового запуску. Це поставило компанію у складне становище. У березні було оголошено, що SpaceX допоможе OneWeb завершити розгортання угруповання. Сторони наразі не розкрили деталі угоди та кількість супутників, які будуть запущені за допомогою Falcon 9.

Тепер стало відомо, що запуском апаратів OneWeb також займеться Індія. Для цього буде використана найбільша індійська ракета-носій GSLV Mark III, здатна вивести до 9000 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту. Як і у випадку зі SpaceX, OneWeb поки що не розкриває деталей договору. Відомо лише, що перший індійський запуск OneWeb відбудеться цього року з території Космічного центру імені Сатіша Дхавана.

Ракета GSLV Mark III складається з двох ступенів та двох бічних прискорювачів. На рахунку носія три успішні польоти в космос. Останній пуск GSLV Mark III відбувся 2019 року. Тоді ракета відправила до Місяця місію «Чандраян-2».

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна