I-Space здійснив успішний космічний пуск

Китайський аерокосмічний стартап I-Space здійснив перший космічний пуск. Він відбувся з території космодрому Цзюцюань. Побудована компанією ракета Hyperbola-1 вивела на низьку навколоземну орбіту (НОО) п’ять невеликих супутників. У китайських соцмережах уже опубліковані знімки та відео цієї події.

Завдяки сьогоднішньому успіху I-Space став першою приватною китайською компанією, яка зуміла вивести вантаж на навколоземну орбіту. Раніше аналогічні спроби робили Landspace та OneSpace Technology, але їхні пуски не увінчалися успіхом.

Hyperbola-1 має чотириступеневу конструкцію. Перші три ступені працюють на твердому паливі. Імовірно, на них використовуються двигуни, аналогічні встановленим на балістичних ракетах DF-11 або DF-15. Останній ступінь є рідинним. Довжина ракети становить 20 м, маса (в заправленому стані) — 34 тонни. Згідно із заявами представників I-Space, носій може вивести до 300 кг корисного навантаження на НОО та 150 кг – на 700-кілометрову сонячно-синхронну орбіту.

Влаштування ракети Hyperbola-1. Джерело: I-Space

Відомо, що I-Space також веде роботи над більш потужним носієм Hyperbola-2. Як паливо ракета використовуватиме рідкий метан, як окислювач — рідкий кисень. Її вантажність має становити 1900 кг на НОО, перший пуск запланований на наступний рік.

За матеріалами https://qz.com