Hyundai досліджуватиме Місяць за допомогою роботів

Корпорація Hyundai створила консорціум для дослідження Місяця з шістьма провідними корейськими науковими інститутами. Його метою є розроблення транспортного засобу та роботів, які будуть пересуватися поверхнею нашого супутника.

Hyundai створив консорціум для дослідження Місяця
Hyundai створив консорціум для дослідження Місяця. Джерело: Hyundai Motor

Hyundai підписав угоду з науковими установами

Корейський автовиробник Hyundai Motor та пов’язана з ним компанія Kia Motors підписали угоду про створення консорціуму з шістьма провідними науковими установами своєї країни. Її метою є створення концепції мобільного дослідження Місяця. Про це стало відомо майже одночасно зі стартом першої місячної місії цієї держави.

Крім представників компаній, угоду підписали:

  • Korea Atomic Energy Research Institute (KAERI)
  • Korea Aerospace Research Institute (KARI)
  • Korea Automotive Technology Institute (KATECH)
  • Korea Astronomy and Space Science Institute (KASI)
  • Korea Institute of Civil Engineering and Building Technology (KICT)
  • Electronics and Telecommunications Research Institute (ETRI)

Концепція передбачає розроблення транспорту для пересування Місяцем та засобів його доставлення туди. Всюдиходи для Місяця розробляють Toyota, та Northrop Grumman. Представники Hyundai Motor вважають, що можуть бути корисними не лише як фахівці з автомобілебудування, але й завдяки своєму досвіду в робототехніці.

Роботи на Місяці

Роботи у контексті Місяця згадані невипадково. Запропонована концепція передбачає їхнє застосування разом із транспортом для космонавтів. Річ у тім, що ще у червні 2021 року саме Hyundai Motor придбала контрольний пакет Boston Dynamics, американської інженерної та робототехнічної компанії.

Свого часу саме вони прославилися виготовленням чотирилапих роботів. Саме їхнього «механічного собаку» NeBula-SPOT Лабораторія реактивного руху NASA визнала здатним проводити автономні дослідження поверхні Марса.

Ще 2020 року аерокосмічна адміністрація пропонувала Boston Dynamics відправити їхніх роботів на Марс для дослідження печер. Але потім корейський автогігант купив компанію і деякий час про цей проєкт не говорили. Аж ось тепер вони мають шанс потрапити на Місяць.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine