Представлене зображення опубліковано групою супроводу місії Hubble. У центрі можна побачити змінну зорю V 372.
Зазнімкована Hubble зоря, розташована в туманності Оріона. Це одна з найближчих відомих нам областей активного зореутворення, що знаходиться на відстані 1450 світлових років від Землі. У верхньому лівому куті знімка Хаббла ви також можете побачити ще одну меншу за розмірами зорю, яка також є частиною туманності.
V 372 належить до т. з. Оріонових змінних зір. Ці, нещодавно сформовані, світила можуть демонструвати бурхливі коливання блиску та змінювати свою яскравість у діапазоні декількох зоряних одиниць. Зазвичай, вони пов’язані з дифузними туманностями.
Зображення V 372 було отримано шляхом поєднання знімків, зроблених камерами WFC3 та ACS у видимому та близькому інфрачервоному діапазоні. Можна зазначити, що зоря оточена чотирма характерними дифракційними променями. Це оптичний ефект, який пов’язаний з особливостями конструкції Hubble. На знімках телескопа James Webb ви також можете побачити дифракційні промені. Але оскільки він має іншу конструкцію дзеркала, ніж Hubble, то останні мають шестипроменеву структуру.
Раніше ми розповідали про те, як астероїд «зафотобомбив» знімок Hubble.
За матеріалами https://esahubble.org
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine