Hubble зазнімкував незвичайну карликову галактику

Представлене зображення було зроблене камерою WFC3, встановленою на телескопі Hubble. Воно демонструє карликову галактику NGC 1705, що розташована на відстані 17 млн світлових років від Землі у південному сузір’ї Живописця.

Карликова галактика NGC 1705 (фото: Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, R. Chandar

NGC 1705 здається дуже незвичайною на тлі набагато більших галактик, на кшталт нашого Чумацького Шляху. Це неправильна галактика, яка не вписується у стандартну класифікацію. Вона має хаотичну форму без яскраво вираженого ядра, спіральних гілок або інших структур, які б дозволили зарахувати її до якогось певного різновиду. Крім того, нещодавно NGC 1705 пережила спалах зореутворення.

Але, попри всі ці дивацтва, NGC 1705 може надати цінну інформацію про загальну еволюцію Всесвіту. Зазвичай карликові неправильні галактики містять мало елементів, крім водню або гелію. На думку астрономів, вони схожі на перші галактики, що сформувалися після Великого вибуху.

Зображення NGC 1705 було отримане в результаті серії спостережень, покликаних виявити взаємодію між зорями, їхніми скупченнями та іонізованим газом у найближчих галактиках. Спостерігаючи певну довжину хвилі світла, відому як H-альфа, астрономи прагнули виявити тисячі емісійних туманностей. Вони утворюються, коли гарячі молоді світила іонізують навколишні хмари газу, змушуючи їх світитися.

Це вже не вперше, коли Hubble фотографує NGC 1705. Її попереднє зображення було отримане 1999 року за допомогою камери WFPC2. Остання місія обслуговування телескопа замінила її на сучаснішу WFC3. Новий інструмент дозволив зробити набагато детальніший і красивіший портрет незвичайного сусіда Чумацького Шляху.

Нещодавно ми розповідали про те, як Hubble сфотографував галактики, що стикаються, вони нагадують корабель Enterprise з серіалу «Стартрек».

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine