Hubble зазнімкував галактику у сузір’ї Журавля

На цьому красивому знімку, опублікованому на сайті місії Hubble, зображена спіральна галактика NGC 7496. Вона розташована на відстані 24 млн світлових років від Чумацького Шляху в сузір’ї Журавля.

Галактика NGC 7496
Галактика NGC 7496 (знімок Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, J. Lee and the PHANGS-HST Team

Як і наш Чумацький Шлях, NGC 7496 має перемичку. Так називають структуру в галактичному центрі, що складається з зір та газу, з якої «ростуть» спіральні рукави. Вона характерна для двох третин спіральних галактик. Астрономи вважають, що подібні структури є найважливішою «транспортною артерією», яка перенаправляє матерію з периферії до центру. Там вона стає будівельним матеріалом для нових світил або поглинається надмасивною чорною дірою.

NGC 7496 підтверджує це правило. Знімок Hubble демонструє безліч яскравих скупчень нещодавно сформованих світил, що прикрашають її спіральні рукави. Ядро галактики демонструє підвищену активність, що вказує на процеси поглинання речовини чорною дірою.

Як ми вже зазначили, NGC 7496 знаходиться у сузір’ї Журавля. Воно входить до складу групи з чотирьох сузір’їв, відомих під назвою «Південні птахи». Її членами також є сузір’я Павича, Фенікса та Тукана. Але це далеко не всі «пташині» імена на небі. Існують також сузір’я Орла, Лебедя, Ворона та Голуба. Їх ми можемо спостерігати в наших широтах.

Ви також можете подивитися на зроблений телескопом Hubble знімок «прихованого» зоряного скупчення.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine