Hubble вивчив космічного Тарантула

Фахівці групи супроводу місії Hubble опублікували нове яскраве зображення далекого космосу. На ньому зображена туманність 30 Золотої Риби також відома як туманність Тарантул.

Туманність Тарантул (фото телескопа Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, C. Murray, E. Sabbi

Туманність Тарантул є гігантською хмарою іонізованого водню, чия довжина перевищує тисячу світлових років. Воно розташоване на відстані 161 тисячі світлових років від Сонця у Великій Магеллановій хмарі — карликовій галактиці, що є супутницею нашого Чумацького Шляху. На наших очах у надрах туманності формуються нові світила. По суті, вона є ідеальною природною лабораторією, що дозволяє на власні очі спостерігати, як розвиваються процеси активного зореутворення.

Також, туманність Тарантул є домом для одних з найбільш яскравих і масивних світил, відомих науці. Серед них і блакитний гіпергігант R136a1, чия маса перевищує масу Сонця у 200 разів. Крім цього, у 1987 році на околиці туманності спалахнула наднова SN 1987A. Вона стала першою надновою, що спостерігалася на земному небі неозброєним оком за останні 300 років.

Не дивно, що туманність можна назвати «старим знайомим» Hubble. Астрономи неодноразово спрямовували телескоп на цей регіон, намагаючись розкрити його секрети. Зроблений ним новий знімок демонструє тонкі туманні хмари, що заповнюють туманність, через які подекуди проглядає чорне тло космосу. У нижній частині лівого кута можна побачити великі скупчення газу та темного пилу, що яскраво світиться, а також групу недавно сформованих блакитних зір. Багато, менш яскравих, зір розсипані по всій туманності.

Отримане Hubble зображення туманності, поєднує дані двох різних спостережень. Метою першого було вивчення міжзоряного пилу, з якого складаються характерні темні хмари, які можна побачити на знімку. Друге, проводилося в межах програми з вивчення особливостей зореутворення в умовах, що нагадують ранній Всесвіт, а також для каталогізації зір для майбутніх спостережень з використання телескопа James Webb.

Нагадаємо, що недавно Hubble зазнімкував змінну зорю в туманності Оріона.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine