Hubble сфотографував бульбашки зоряного газу в сусідній галактиці

NASA опублікувала новий знімок, зроблений телескопом Hubble. На ньому можна побачити бульбашковий регіон, розташований в одному з найближчих сусідів Чумацького Шляху.

Туманність N11. Джерело: NASA, ESA, and J. M. Apellaniz

На фото Hubble зображене скупчення емісійних туманностей, відоме під назвою N11. Воно розташоване на відстані 160 тис. світлових років від Землі у Великій Магеллановій Хмарі — карликовій галактиці, що є супутником нашого Чумацького Шляху.

Попри невеликі розміри, Велика Магелланова Хмара вельми активно формує нові зорі. Темпи зореутворення в ній набагато вищі, ніж у нашої Галактики. Найвідомішим зоряним пологовим будинком Великої Магелланової Хмари є знаменита туманність Тарантул. N11 утримує почесне друге місце.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Положення туманності N11 у Великій Магеллановій Хмарі. Джерело: NASA, ESA, and J. M. Apellaniz

Протяжність N11 становить приблизно тисячу світлових років. Розрослі нитки туманності сплітаються одна з одною, як блискуча цукрова пудра. Ці хмари газу іонізуються зростаючим сонмом молодих і масивних світил, надаючи всьому регіону вишнево-рожевого забарвлення. На знімку Hubble також можна побачити колосальні порожнини всередині N11. Ці бульбашки утворилися в результаті народження і смерті зір. Потужні зоряні вітри новонароджених світил і спалахи наднових створили порожнини в навколишніх газопилових хмарах.

Регіони на кшталт N11 давно привертають увагу астрономів. Річ у тім, що їхній хімічний склад схожий на гігантські області зореутворення, що існували лише через кілька мільярдів років після Великого вибуху. Тому вчені використовують їх як своєрідні природні лабораторії, щоб розкрити секрети зореутворення у ранньому Всесвіті.

Раніше ми розповідали про головні «котячі» туманності.

За матеріалами NASA

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів