Hubble отримав портрет двох взаємодійних галактик

Група супроводу місії Hubble опублікувала нову фотографію далекого космосу. На ній зображена пара взаємодійних галактик, відома під позначенням Arp-Madore 608-333.

Пара взаємодійних галактик Arp-Madore 608-333. Джерело: ESA/Hubble & NASA, Dark Energy Survey/DOE/FNAL/DECam/CTIO/NOIRLab/NSF/AURA, J. Dalcanton  

На перший погляд, обидві галактики Arp-Madore 608-333 справляють безтурботне враження. Але якщо придивитися, можна помітити, що їхні спіральні структури вже зазнали певних спотворень внаслідок взаємної гравітаційної взаємодії. Воно тільки наростатиме, що з часом призведе до того, що галактики виявляться повністю зруйновані, а потім зіллються в єдине ціле.

Взаємодійні галактики Arp-Madore 608-333 були зазнімковані у межах проєкту, метою якого є повніше використання можливостей Hubble. Не секрет, що телескоп має величезний попит серед учених. Розподілом його спостережного часу займається Інститут Досліджень Космосу за допомогою Космічного Телескопа (STScI). Щорічно він отримує тисячі заявок на використання Hubble від астрономів із різних країн. Їхній обсяг набагато перевищує теоретично можливий спостережний час телескопа, тому в кращому разі схвалення отримує лише одна з п’яти-шести заявок.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Разом з тим у Hubble завжди залишається невелика, але постійна частка часу (близько 2–3%), яка виявляється фактично незалученою. Йдеться про періоди, коли телескоп розвертають, щоб націлитись на нові об’єкти. Для того щоб заповнити цю прогалину, в STScI розробили програми миттєвих знімків. Їхньою метою є знімання цікавих цілей, що опиняються в полі зору Hubble у момент розвороту. Для цього дослідники переглянули астрономічні каталоги з метою складання списку потенційно цікавих цілей. До нього, зокрема, увійшли й галактики Arp-Madore 608-333.

Раніше ми розповідали, як Hubble зазнімкував проміжну спіральну галактику.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів