«Хробак» полетить до Місяця: ракета SLS отримала ретро-логотип NASA

Працівники компанії Exploration Ground Systems нанесли червоний ретро-логотип NASA на бічний прискорювач ракети SLS. У 2025 році вона відправить людей до Місяця.

Символи NASA: «фрикаделька» та « хробак»

Оригінальна емблема Національної аерокосмічної адміністрації була затверджена в 1958 році. Вона являє собою синє коло, на якому можна побачити розсип зір, слід від космічного апарата, що рухається орбітою, червоний профіль крила та напис NASA. Саме під цією емблемою, що отримала неофіційну назву «фрикаделька», відомство здійснило всі свої перші космічні місії, включно з програмою Apollo.

Еволюція символіки NASA

На початку 1970-х років багато американських федеральних установ вирішили оновити свою атрибутику, і NASA не стала винятком. За допомогою ребрендингу організація хотіла продемонструвати початок «сучасної» ери освоєння космосу. У цього рішення був і практичний бік: оригінальна емблема була доволі складною для друку.

Замовлення на розробку нової емблеми отримала нью-йоркська студія Danne&Blackburn. 1974 року вона представила мінімалістичний логотип, що вирізнявся унікальним стилем написання слова NASA. Він швидко отримав прізвисько «хробак». Новий логотип використовували в період з 1975 до 1992 року, після чого організація знову повернулася до оригінальної емблеми. Відтоді «хробака» можна було побачити лише на деякій сувенірній продукції. Однак 2020 року керівництво NASA ухвалило рішення повернути його і використовувати як додатковий логотип у найзнаковіших місіях. Так, «хробак» прикрасив Falcon 9, що запустила перший корабель Crew Dragon з екіпажем, а також ракету SLS, використану в місії Artemis I.

Ретро-логотип NASA на місячній ракеті

NASA вирішила продовжити цю традицію і прикрасити «хробаком» надважку ракету SLS, яка 2025 року відправить до Місяця місію Artemis II. У її межах четверо астронавтів облетять супутник нашої планети за траєкторією вільного повернення, після чого повернуться на Землю. Ця експедиція стане першим польотом за межі навколоземної орбіти з 1972 року.

Нанесення ретро-логотипу NASA на бічний прискорювач SLS. Джерело: NASA/Glenn Benson

«Хробак» був нанесений на бічну поверхню одного з твердопаливних прискорювачів SLS. Також він прикрасив адаптер житлового модуля корабля Orion, на якому астронавти вирушать у подорож до Місяця.

Раніше ми розповідали про те, як Curiosity знайшов емблему «Стартрека» на поверхні Марса.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine