Curiosity знайшов значок Star Trek на поверхні Марса

Довготривала місія марсохода NASA Curiosity виявила на Марсі дещо дуже цікаве для поціновувачів Star Trek. Знаменита дельтоподібна емблема, що часто прикрашає уніформу офіцерів фантастичного фільму, була виявлена на фото, зробленому марсоходом.

Star Trek
Скеля у вигляді значка зі Star Trek

Після публікації світлини в мережі з’явилися жарти. Астроном-любитель Скотт Аткінсон також пожартував на цю тему. «Закладаюся, що оператори марсохода Mars Curiosity, які також є фанатами Star Trek, усміхались як чеширські коти, коли побачили це зображення на своїх екранах», — написав Аткінсон.

Знімок був опублікований Лабораторією реактивного руху NASA (JPL). Світлина була отримана 9 січня на 4062 сол місії за допомогою лівої навігаційної камери марсохода. Передусім варто зазначити, що це не переконливий доказ «присутності прибульців», а лише цікава знахідка скелі дивної форми, не більше.

Марсохід Curiosity приземлився на Червоній планеті в серпні 2012 року і наразі продовжує активно шукати залишки слідів життя в далекому минулому.

Star Trek
Значок комунікатора Starfleet, який носить Ніота Ухура (лейтенант Селія Роуз-Гудінг) у фільмі «Зоряний шлях: Дивні нові світи»

Зараз автономна лабораторія досліджує гору Шарп, спостерігаючи за її шарами, які відображають різні етапи історії Марса. Що цікаво, на момент знімка він перебував у зоні, наповненій сульфатами, що може призвести до нових відкриттів.

Марсоход також готується до наукових досліджень темної гірської породи, яка може розкрити важливі дані про склад і текстуру Марса. За цікавістю досліджень стоїть бажання з’ясувати, як змінювався ландшафт планети впродовж часу.

Успіх місії Curiosity дав зелене світло для відправлення наступного марсохода Perseverance в 2020 році. Його завдання — шукати ознаки минулого життя на Марсі. Навіть більше, NASA планує місію з повернення зразків із Червоної планети, щоб детальніше вивчити матеріали, які залишив марсохід. Однак проблеми з фінансуванням і технологіями можуть відкласти цей амбіційний план до 2031 року.

Раніше ми повідомляли про те, як Curiosity встановив визначний рекорд.

За матеріалами Space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна