Уперше в історії NASA відправила пісню в жанрі хіп-хоп у далекий космос. Передача відбулася в п’ятницю, 12 липня. Для неї була залучена Мережа далекого космічного зв’язку.
Мережа далекого космічного зв’язку NASA
Мережа далекого космічного зв’язку NASA (DSN) складається з трьох комплексів, розташованих на рівній відстані один від одного (приблизно 120 градусів за довготою) навколо планети. Наземні станції розташовані в Голдстоуні (Каліфорнія), Мадриді (Іспанія) і Канберрі (Австралія). Вони складаються з антен, що мають діаметр 34 і 70 метрів.

Завдяки цим комплексам аерокосмічна адміністрація здійснює контакт з усіма своїми космічними апаратами — від телескопа James Webb, який перебуває на околицях точки Лагранжа, до зондів Voyager, що вийшли в міжзоряний простір. Радіотелескопи DSN також можуть використовуватися для експериментів із радарної локації (минулого місяця з їхньою допомогою були отримані зображення двох астероїдів), а також передавання повідомлень у космос.

Перша хіп-хоп пісня в космосі
Нещодавно NASA скористалася останньою можливістю DSN вельми незвичайним чином. Вона відправила в космос слова з пісні The Rain (Supa Dupa Fly) хіп-хоп виконавиці Міссі Елліотт.

«І освоєння космосу, і творчість Міссі Елліотт — це розсування кордонів», — сказала Бріттані Браун, директорка відділу цифрових технологій Управління комунікацій штаб-квартири NASA у Вашингтоні, яка від самого початку і запропонувала команді Міссі ідею співпраці з агентством. «Міссі вже не раз використовувала у своїх кліпах космічні сюжети та футуристичні візуальні ефекти, тож можливість поспівпрацювати в роботі над чимось, що перебуває за межами нашого світу, виявилася дуже доречною».
Метою послання стала Венера — улюблена планета артистки. За її словами, вона обрала Венеру, бо та символізує силу, красу та розширення можливостей. Пісня подолала відстань у 254 млн км майже за 14 хвилин. Передача була здійснена за допомогою 34-метрової антени комплексу Голдстоун. За цікавим збігом, її прізвисько — Венера.
NASA нерідко вибирає такі незвичайні способи, щоб привернути увагу публіки до освоєння космосу. Так, на борту апарата Europa Clipper, який готується до запуску, розміщена поема поетеси Ади Лімон. А наприкінці минулого року NASA відправила на Землю відео з котиком. Для цього використовувалася новітня система лазерного зв’язку, встановлена на зонді Psyche.
За матеріалами NASA