Хіп-хоп на Венері: NASA відправила пісню Міссі Елліотт у космос

Уперше в історії NASA відправила пісню в жанрі хіп-хоп у далекий космос. Передача відбулася в п’ятницю, 12 липня. Для неї була залучена Мережа далекого космічного зв’язку.

Мережа далекого космічного зв’язку NASA

Мережа далекого космічного зв’язку NASA (DSN) складається з трьох комплексів, розташованих на рівній відстані один від одного (приблизно 120 градусів за довготою) навколо планети. Наземні станції розташовані в Голдстоуні (Каліфорнія), Мадриді (Іспанія) і Канберрі (Австралія). Вони складаються з антен, що мають діаметр 34 і 70 метрів.

70-метрова антена комплексу Голдстоун. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Завдяки цим комплексам аерокосмічна адміністрація здійснює контакт з усіма своїми космічними апаратами — від телескопа James Webb, який перебуває на околицях точки Лагранжа, до зондів Voyager, що вийшли в міжзоряний простір. Радіотелескопи DSN також можуть використовуватися для експериментів із радарної локації (минулого місяця з їхньою допомогою були отримані зображення двох астероїдів), а також передавання повідомлень у космос.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Перша хіп-хоп пісня в космосі

Нещодавно NASA скористалася останньою можливістю DSN вельми незвичайним чином. Вона відправила в космос слова з пісні The Rain (Supa Dupa Fly) хіп-хоп виконавиці Міссі Елліотт.

Иллюстрация большой короны Кецальпетлатля
Поверхня Венери в уявленні художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech

«І освоєння космосу, і творчість Міссі Елліотт — це розсування кордонів», — сказала Бріттані Браун, директорка відділу цифрових технологій Управління комунікацій штаб-квартири NASA у Вашингтоні, яка від самого початку і запропонувала команді Міссі ідею співпраці з агентством. «Міссі вже не раз використовувала у своїх кліпах космічні сюжети та футуристичні візуальні ефекти, тож можливість поспівпрацювати в роботі над чимось, що перебуває за межами нашого світу, виявилася дуже доречною».

Метою послання стала Венера — улюблена планета артистки. За її словами, вона обрала Венеру, бо та символізує силу, красу та розширення можливостей. Пісня подолала відстань у 254 млн км майже за 14 хвилин. Передача була здійснена за допомогою 34-метрової антени комплексу Голдстоун. За цікавим збігом, її прізвисько — Венера.

NASA нерідко вибирає такі незвичайні способи, щоб привернути увагу публіки до освоєння космосу. Так, на борту апарата Europa Clipper, який готується до запуску, розміщена поема поетеси Ади Лімон. А наприкінці минулого року NASA відправила на Землю відео з котиком. Для цього використовувалася новітня система лазерного зв’язку, встановлена на зонді Psyche.

За матеріалами NASA

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів