Апарат NASA Psyche передав на Землю відео з котиком на швидкості 267 Мбіт/с

NASA досягла історичного успіху, передавши відео у надвисокій роздільній здатності на Землю за допомогою лазера з відстані 31 млн кілометрів, що у 80 разів перевищує відстань від Землі до Місяця. Агентство повідомило, що це відкриває шлях до покращеної передачі даних, що може використовуватися для майбутніх космічних місій, зокрема для відправки людей на Марс.

Відео було створено на Землі та передано за допомогою місії NASA Psyche, яка стартувала в жовтні. У відео можна побачити кумедного кота на ім’я Тейтерс, який полює за лазером. Чому було обрано саме це відео? Тому що такі відео полюбляють більшість глядачів.

В експерименті з оптичним зв’язком вдалося передати 15-секундне відео з великої відстані на Землю 11 грудня. З використанням новітнього польотного лазерного приймача відеосигнал досягнув Землі за 101 секунду і був переданий із швидкістю 267 Мбіт/с.

Psyche
Команда операторів реагує на перше потокове відео високої чіткості, яке було отримане з глибокого космосу за допомогою лазера 11 грудня в Лабораторії реактивного руху NASA. Надіслано трансивером DSOC на борту космічного корабля Psyche з відстані 31 млн км. Авторство: NASA/JPL-Caltech

Лазерний приймач був спрямований на телескоп Хейла в Паломарській обсерваторії в Каліфорнії. Звідти відео негайно відправили до Лабораторії реактивного руху NASA в Південній Каліфорнії, де його відтворили в реальному часі.

Технологія лазерного зв’язку може передавати дані значно швидше, ніж традиційні радіочастотні системи, що вкрай важливо для майбутніх космічних місій. Пем Мелрой, заступник адміністратора NASA, відзначила, що це досягнення підкреслює важливість розвитку оптичного зв’язку для вирішення майбутніх завдань з передачі даних. Вона висловила надію на подальший розвиток цієї технології для майбутніх міжпланетних місій.

Тейтерс
Екран комп’ютера Mac показує кота Тейтерса на кадрах з першого потокового відео високої чіткості, яке було надіслано за допомогою лазера з далекого космосу. Авторство: NASA/JPL-Caltech

Райан Рогалін, експерт з електроніки приймача в проекті JPL, зауважив, що технологія дозволила передати відео з глибокого космосу швидше, ніж більшість інтернет-з’єднань на Землі. Відео, яке було відправлено в JPL через Інтернет, передавалось повільніше, ніж отримане із глибокого космосу.

Раніше ми повідомляли про те, як над Японією помітили небесні лазери NASA.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна