«Хакуто-R» сяде на Місяць наприкінці квітня

Політ «Хакуто-R» проходить відповідно до плану. Японський апарат вийде на орбіту навколо Місяця в другій половині березня та спробує здійснити посадку наприкінці квітня. Про це було повідомлено на брифінгу, проведеному 27 лютого японською компанією iSpace.

Японский аппарат "Хакуто-R" на орбите Луны
Японський апарат «Хакуто-R» на орбіті Місяця (концепт). Джерело: iSpace

«Хакуто-R» був запущений 11 грудня 2022 року. Апарат має висоту 2,3 м, ширину 2,6 м і суху масу 340 кг (1000 кг з урахуванням палива). Його корисне навантаження складається з низки наукових приладів, наданих як приватними, так і державними замовниками, а також «Рашида» — першого в історії арабського ровера. 10-кілограмовий апарат був побудований Космічним центром Мохаммеда Бін Рашида (ОАЕ). Наукове оснащення ровера включає дві камери високої роздільної здатності, мікроскоп, тепловізор і зонд Ленгмюра.

Через паливні обмеження, «Хакуто-R» не був запущений безпосередньо до Місяця, а виведений на низьковитратну перехідну траєкторію. Передбачається, що спочатку апарат віддалиться від Землі на 1,4 млн км, а потім знову почне повертатися до неї, і вже потім буде «підхоплений» місячною гравітацією.

Згідно із заявою iSpace, поки що політ «Хакуто-R» проходить відповідно до графіка. За час місії інженери зіткнулися з деякими технічними проблемами, що включають проблеми зі зв’язком і перезавантаження бортового комп’ютера. Але жодна з них не стала критичною для місії. Наразі з «Хакуто-R» підтримується стійкий контакт, він уже передав на Землю низку знімків.

Наприкінці березня «Хакуто-R» виконає маневр, який переведе його на селеноцентричну орбіту. Посадка на Місяць запланована на кінець квітня. Апарат повинен буде сісти в районі кратера Атлас — 87-кілометрової ударної формації, розташованої в північній частині видимої сторони супутниці нашої планети. У разі успіху iSpace стане першою приватною компанією, яка успішно посадила свій апарат на Місяць.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії