Гравітація проти автомобіля

Як ми знаємо зі шкільної програми, значення прискорення вільного падіння (g) Землі становить приблизно 9,8 м/с2. Ця величина визначає те, що ми називаємо силою тяжіння — силу, з якою наша планета притягує тіла, що перебувають на її поверхні.

У Сонячній системі немає двох планет з однаковою силою тяжіння. Наприклад, на Венері значення g становить 8,88 м/с2 (90% від земного), тоді як на Юпітері цей показник дорівнює 24,79 м/с2 (252% від земного).

Геймер та блогер @crash.enabled вирішив провести наочне порівняння сили тяжіння на різних тілах Сонячної системи. Для цього він використав двигун гри BeamNG.drive, відмінною особливістю якої є унікальна фізика м’яких тіл, що використовується для симуляції поведінки транспортних засобів.

Створений @crash.enabled ролик демонструє наслідки падіння вантажу на автомобіль, що знаходиться на Землі, Марсі, Місяці, Плутоні, Урані, Сатурні та Юпітері. Маса та висота скидання є однаковими. Можна звернути увагу, як залежно від сили тяжіння змінюється швидкість падіння вантажу.

Наприкінці ролика ми також можемо побачити, що трапилося б з автомобілем, якби він зазнав впливу сили тяжіння, аналогічної до тієї, що можна випробувати на умовній поверхні Сонця (вона в 27 разів перевищує земну). У цій ситуації машина просто б розвалилася під власною вагою без жодного впливу ззовні.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine