Google відзначив зіткнення DART із астероїдом прихованим секретом

У понеділок NASA провела успішне контрольоване зіткнення космічного апарата DART (Dual Asteroid Redirection Test) з астероїдом Діморф. За цією подією спостерігали як глядачі через онлайн-трансляцію, так і телескопи, які помітили наслідок космічної аварії. На честь цієї історичної події Google приховав секрет у своїй пошуковій системі. Такі секрети ще називають «пасхалками».

DART
Анімація секрету в Google після введення фрази NASA DART

Якщо ввести фразу NASA DART у пошуковій системі Google, відобразиться анімація, у якій космічний зонд пролітає по вашому екрану. Але в кінці космічний апарат зіштовхується з результатами пошуку, через що вся вебсторінка залишається «пошкодженою» та трохи нахиленою вправо. Таким чином Google хотів передати основну мету місії DART — спробу змінити орбіту астероїда кінетичним зіткненням.

Успішний краш-тест

Місія DART навмисно врізалася в космічну скелю за 11 млн км від Землі. Це перше випробування у межах системи планетарного захисту NASA. Адміністратор NASA Білл Нельсон привітав місію, назвавши проєкт гігантським кроком у захисті нашої планети. І це лише початок, оскільки агентство наразі готується перевірити, чи зміг DART змінити орбіту астероїда. У разі успіху орбіта Діморфа має стати ближчою до Дідима, навколо якого він обертається. У майбутньому NASA може використовувати подібні місії для запобігання падінню потенційно небезпечних астероїдів, які загрожують Землі.

Ціль місії DART
Мета місії DART — зміна орбіти астероїда Діморф

Сам космічний апарат DART складався з корпусу у формі коробки, приблизно вдвічі більшого за пральну машину, та  двох сонячних панелей з обох боків завдовжки 18 м. На борту зонда була лише одна відеокамера, яка використовувалась для корекції руху, орієнтації у просторі та зйомки наближення до Діморфа. Камера навіть встигла зробити та надіслати останній кадр безпосередньо за секунду до зіткнення з астероїдом.

Раніше ми повідомляли про те, як LICIACube зазнімкував зіткнення DART з астероїдом Діморф.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine