Де подивитися на зіткнення DART з астероїдом?

Сьогодні, 26 вересня, відбудеться зіткнення космічного апарата DART з астероїдом Діморф. Його медіависвітлення з коментарями фахівців транслюватиметься на сторінці NASA та їхньому офіційному стрімі в Youtube.

DART вріжеться в астероїд Діморф
Сьогодні DART вріжеться в астероїд. Джерело: Вікіпедія

Сьогодні DART вріжеться в астероїд

Космічна місія DART наближається до своєї кульмінації. У понеділок, 26 вересня, о 19.14 за східноамериканським часом (у Києві вже буде 2.14 27 вересня) зонд розміром з автівку має врізатися в астероїд Діморф. Це буде планове зіткнення, здійснене у межах експерименту зі зміни орбіти небезпечних для Землі космічних тіл.

Трансляція події відбуватиметься на сайті NASA на офіційному каналі цієї організації у Youtube. Точніше, це переважно буде трансляція з Центру управління польотами, яка лише час від часу може доповнюватися зображеннями з космосу.

На самому апараті встановлена камера Gecko від компанії Dragonfly, засновником якої є українець Макс Поляков. Крім того, за зіткненням здаля спостерігатимуть кілька космічних апаратів, включно з двома орбітальними телескопами. Але більшість цих кадрів, скоріш за все, будуть доступні вже після зіткнення.

Також для неспеціаліста багато у трансляції може виявитися незрозумілим. Тому вона супроводжуватиметься коментарями. А вже о 1.00 у вівторок на тому ж таки каналі транслюватиметься брифінг керівників місії, які поділяться її першими результатами.

Чому ця місія така важлива?

Апарат Double Asteroid Redirection Test (DART) вирушив у космос 24 листопада 2021 року. Його зіткнення з Діморфом, який є супутником астероїда Дідим, здійснюється не просто заради красивого видовища. Це експеримент, який дасть відповідь на питання, чи можемо ми ефективно змінювати траєкторію астероїдів, які загрожують Землі зіткненням.

На жаль, люди ще не скоро зможуть послати до небезпечного астероїда місію, яка б помістила всередину нього атомні заряди й підірвала. Але це й не потрібно, бо значно легше надати йому невеликий імпульс, який примусить небесний камінь пролетіти повз нашу планету.

І саме для вимірювання того, наскільки ефективно ми цей імпульс можемо передавати, ціллю DART є подвійний астероїд Дідим-Діморф. Скоріш за все, зіткнення не сильно змінить траєкторію руху цієї пари навколо Сонця. А от зміна характеру обертання супутника навколо головного тіла має бути дуже помітною.

За матеріалами www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine