Gemini South зазнімкував галактичний квартет

Подане зображення було зроблене встановленим у Чилі телескопом Gemini South. На ньому зображений квартет галактик, відомий під загальним позначенням NGC 6845.

Квартет галактик NGC 6845. Джерело: International Gemini Observatory/NOIRLab/NSF/AURA/G. Gimeno, R. J. Diaz, H. Dottori

NGC 6845 розташований на відстані 270 млн світлових років від Землі у напрямку сузір’я Телескоп. Квартет можна поділити на дві пари. Галактики у верхній частині знімка Gemini South мають спіральну структуру та нагадують наш Чумацький Шлях. Дві галактики в нижній частині зображення класифікуються, як лінзоподібні (стрічкові).

Лінзоподібні галактики займають проміжне положення між традиційними спіральними та еліптичними системами. Такі об’єкти мають форму диска та чітко виражене ядро. Але при цьому в них не видно слідів спіральної структури і вони вже втратили більшу частину свого міжзоряного газу.

Оскільки учасники NGC 6845 є близькими сусідами, вони взаємодіють між собою. Ця взаємодія вже призвела до того, що частина речовини виявилася вирваною за їхні межі, сформувавши своєрідні міжгалактичні мости. Вони всіяні яскравими скупченнями нещодавно сформованих гарячих зір.

Також варто зазначити, що на думку астрономів гравітаційні взаємодії між членами NGC 6845 в майбутньому призведуть до того, що дві спіральні галактики, які залишилися, також перетворяться на лінзоподібні.

Раніше ми писали про те, як Hubble зазнімкував дивну галактику з гігантським кільцем.

За матеріалами https://noirlab.edu

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine