Галактика NGC 3254

Представлене зображення було опубліковано на сайті місії Hubble. Воно демонструє галактику NGC 3254, розташовану на відстані близько 100 млн світлових років від Землі в сузір’ї Малого Лева.

Галактика NGC 3254. Джерело: ESA/Hubble & NASA, A. Riess et al.

Як і наш Чумацький Шлях, NGC 3254 є спіральною галактикою. Однак їх не можна назвати «близнюками». NGC 3254 також є т. зв. сейфертівською галактикою. Подібні об’єкти мають яскраві ядра, які є потужними джерелами випромінювання та викидають струмені газу зі швидкостями до кількох тисяч кілометрів на секунду. Вони генерують приблизно стільки ж енергії, скільки вся інша галактика в цілому. Через це ядра сейфертівських галактик іноді образно називають галактичними «машинними відділеннями». Джерелом їхньої активності є центральні надмасивні чорні діри, що перебувають у процесі поглинання речовини.

Сейфертівські галактики досить поширені. До них відносять до 10% від усіх відомих галактик. При цьому, на відміну від набагато активніших квазарів, вони розташовані куди ближче до Чумацького Шляху. Ця обставина дає можливість досліджувати саму галактику, а не тільки її ядро. Тому астрономи активно вивчають подібні об’єкти в надії наблизитися до розуміння природи квазарів.

Зображення NGC 3254 було отримано за допомогою встановленої на телескопі Hubble камери WFC3. Воно створене зі знімків, зроблених у видимому та інфрачервоному діапазонах.

За матеріалами https://esahubble.org

Старт SpaceX Crew-9 вчергове перенесли на пізнішу дату
Чи може міжзоряний квантовий зв’язок залучити Землю або розв’язати парадокс Фермі?
10 мільярдів градусів: новий японський телескоп розкрив таємниці загиблої зорі
Туристична капсула Neptune піднялась на висоту 30 км під час випробування
Астрономи знайшли галактику, яка втратила свій «хвіст»
Другий пояс Койпера? Сонячна система може бути набагато більшою, ніж ми думали
Потенційно небезпечний астероїд у формі арахісу пролетів поруч із Землею
Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри
Новий метод дозволив знайти сотні залишків наднових
Нова космічна програма Індії: повернення місячного ґрунту, місія до Венери та багаторазова ракета