Фото дня: Меркурій очима BepiColombo

Група супроводу місії BepiColombo опублікувала перше зображення Меркурія, отримане під час другого прольоту планети, який відбувся 23 червня. Знімок був зроблений однією із селфі-камер апарата з відстані 920 км.

Знімок Меркурія, зроблений під час другого прольоту апарата BepiColombo (анотована версія). Джерело: ESA/BepiColombo/MTM

Знімок BepiColombo дозволяє «доторкнутися» до багатої геології першої планети від Сонця. На ньому можна побачити численні ударні формації, які покривають її поверхню. Серед них 130-кілометровий кратер Емінеску, 240-кілометровий кратер Кунісада, 170-кілометровий кратер Іск’єрдо та 24-кілометровий кратер Сяо Чжао. Від останнього, по Меркуріанської поверхні, простяглися характерні світлі промені, які вказують на його геологічну молодість.

На знімку можна побачити й одну із великих рівнин планети, яка в минулому була затоплена лавовими потоками. BepiColombo зазнімкував й уступ Челленджера. Його висота сягає 2 км, а довжина перевищує 200 км. Поверхня Меркурія вкрита безліччю подібних структур. Вважається, що вони утворилися в далекому минулому під час стиснення, яке супроводжувало охолодження планети.

Знімок Меркурія, зроблений під час другого прольоту апарата BepiColombo. Джерело: ESA/BepiColombo/MTM

Крім Меркурія, в кадр також потрапила частинка самого BepiColombo — штанга його магнітометра (ліворуч) та фрагмент однієї з його антен (праворуч).

Варто зазначити, що це лише перше із цілої серії зображень Меркурія, зроблених BepiColombo під час його нового візиту до планети. Очікується що знімки, які залишилися, будуть опубліковані ESA вже найближчими днями.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна