Фото дня: галактичне око

Представлене зображення, опубліковане на сайті місії Hubble, демонструє дивовижну картину, яка  чимось нагадує «око». Це «око» складається із зір, пилу та газу, закручених у гігантський вир, у центрі якого криється надмасивна чорна діра.

Галактика NGC 1097 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, D. Sand, K. Sheth

Перед нами центр галактики NGC 1097. Вона розташована на відстані 48 млн світлових років від Чумацького Шляху в сузір’ї Піч. NGC 1097 є спіральною галактикою з перемичкою. На знімку Hubble можна розглянути деякі деталі її структури, зокрема темно-червоні пилові смуги, що простягнулися через центр, і густо всипані яскравими зорями спіральні рукави.

Як отримують кольорові космічні світлини

Знімок NGC 1097 був зроблений двома головними інструментами телескопа Hubble: камерою широкого поля WFC3 (Wide Field Camera 3) та камерою ACS (Advanced Camera for Surveys).

Думка про те, що для отримання знімка потрібно використовувати одразу дві камери контрінтуїтивна. Але треба розуміти, що людське око здатне фіксувати світлові хвилі на оптичних довжинах хвиль приблизно від 380 до 750 нм, використовуючи три типи рецепторів, кожен з яких чутливий лише до частини цього діапазону. Наш мозок інтерпретує ці певні довжини хвиль як кольори.

Камери космічних телескопів, на кшталт WFC3 або ACS, навпаки, чутливі до одного широкого діапазону довжин хвиль, щоб максимізувати кількість світла, що збирається. Необроблені зображення з телескопів завжди відображаються у відтінках сірого та показують лише кількість світла, захопленого на всіх цих довжинах хвиль.

Для перетворення цих чорно-білих зображень на кольорові використовуються фільтри. Вони пропускають тільки світло на певній довжині хвилі. Потім зображення, отримані з використанням різних фільтрів, складаються разом, що дозволяє створити кольоровий знімок на кшталт того, що представлений вище.

Ви також можете помилуватись зробленим телескопом Hubble знімком зіркового джета.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine