Hubble показав зоряний джет

Представлений знімок був опублікований групою супроводу місії Hubble. На ньому зображений потік високоенергетичної плазми завдовжки кілька світлових років. Він створений молодою зорею HH34, розташованою на відстані 1250 світлових років від Землі в туманності Оріона.

Об’єкт Гербіга Аро (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, B. Nisin

Астрономи називають подібні утворення об’єктами Гербіга Аро. Вони з’являються у результаті взаємодії новонароджених світил із речовиною оточуючих їх протопланетних дисків. Вона призводить до утворення джетів, що складаються з іонізованого газу. У процесі руху вони стикаються з міжзоряною речовиною, що призводить до появи ударних хвиль, котрі нагрівають матеріал, змушуючи його світитися. Внаслідок цього утворюються характерні тонкі структури, їх можна побачити на знімку Hubble.

Варто зазначити, що об’єкти Гербіга — Аро є короткостроковим за астрономічними мірками явищем. Лише через кілька десятків тисяч років після виникнення вони повністю розсіюються у міжзоряному просторі.

Сфотографований Hubble джет розташований у туманності Оріона однієї з найближчих до Землі великих областей активного зореутворення. Раніше ми публікували знімки цього регіону, зроблені телескопом Hubble.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine