Firefly Aerospace підписала з Lockheed Martin контракт на запуск 25 ракет Alpha

Представники американської компані Firefly Aerospace повідомили про підписання з Lockheed Martin нового масштабного контракту на запуск розроблених ними ракет Alpha. Загалом упродовж наступних 5 років може бути здійснено до 25 стартів.

Запуск ракети Alpha компанії Firefly Aerospace
Запуск ракети Alpha компанії Firefly Aerospace. Джерело: fireflyspace.com

Контракт Firefly Aerospace та Lockheed Martin

У середу, 5 червня, представники Firefly Aerospace, Inc. повідомили про підписання нової масштабної угоди з одним із провідних виробників космічної техніки Lockheed Martin. Згідно з ним, у період до 2029 року промисловий гігант резервує для себе 15 запусків легкої ракети Alpha і ще 10 може запросити додатково.

Firefly Aerospace має довгу і складну історію. Заснована американськими інженерами, компанія в якийсь момент опинилася на межі банкрутства, але її врятував міжнародний підприємець у галузі ІТ та космічних технологій Максим Поляков. Пізніше вона змогла здійснити успішний запуск своєї ракети Alpha та отримати низку важливих контрактів. Нещодавно з’явилися чутки про можливий продаж компанії за суму в 1,5 млрд доларів.

Створена з використанням легких вуглецевих композитів і запатентованих рушійних технологій, ракета Firefly Alpha забезпечує недорогі послуги запуску супутників вагою до 1030 кг і здатна задовольнити зростальний попит на оперативні космічні місії, коли й куди клієнтам потрібно літати.

Співпраця з Lockheed Martin

Для Firefly Aerospace співпраця з Lockheed Martin не є чимось новим. Вони були партнерами й до того. Тепер же компанія має можливість розширити не лише партнерство з аерокосмічним гігантом, а й свої власні виробничі потужності.

Очікується, що Alpha вже цього року розпочне виводити на орбіту апарати, створені Lockheed Martin. Перша місія з цієї серії буде такою самою оперативною, як і та, яку представники компанії здійснили деякий час тому в інтересах американських військових. Це означає, що всі операції з доправлення ракети на стартовий майданчик на авіабазі Ванденберг, її встановлення на ньому та запуску будуть зроблені у найкоротші терміни.

З іншого боку, представники Lockheed Martin теж дуже цінують співробітництво із Firefly Aerospace. За їхніми словами, воно дозволяє їм диверсифікувати свої запуски та отримати швидкий спосіб для виведення космічних апаратів на орбіту.

За матеріалами fireflyspace.com