Фантастичний експеримент: об’єкт HAARP поцілив у Місяць та Юпітер

Антенне поле на Алясці під назвою HAARP завершило 10-денний експеримент. Цей об’єкт породив безліч теорій змов, але насправді вчені використовують його для корисних цілей. Під час останніх випробувань дослідники намагалися надсилати радіосигнали на Місяць і Юпітер з надією отримати їх назад. 

HAARP
Програма дослідження високочастотного активного полярного сяйва (HAARP) поблизу Гакони, штат Аляска. Фото: gi.alaska.edu

Програма високочастотного активного дослідження полярних сяйв (HAARP) цього місяця проводила 10-денну наукову кампанію, яка тривала до 28 жовтня. Під час випробувань виконали 13 експериментів.

HAARP складається з 180 високочастотних антен, кожна з яких має 22 м у висоту та розкинулась на 13 гектарах поблизу Гакони, штат Аляска. Дослідницький центр передає радіопромені в бік іоносфери Землі, яка розташована приблизно на висоті від 80 до 600 км над поверхнею. HAARP надсилає радіосигнали в іоносферу та чекає їхнього повернення, щоб також виміряти збурення, спричинені Сонцем.

«Місячний відскок»

В одному з останніх експериментів, відомому як «Місячний відскок», група дослідників з Лабораторії реактивного руху NASA, радіообсерваторії Овенс-Веллі та Університету Нью-Мексико передала сигнал від антен HAARP на Алясці на Місяць, а потім чекала, щоб отримати відбитий сигнал назад на обсерваторії в Каліфорнії та Нью-Мексико.

Мета експерименту — вивчити, як три об’єкти на Алясці, Каліфорнії та Нью-Мексико можуть працювати разом для майбутніх спостережень навколоземних астероїдів. HAARP здатний передати сигнал астероїду, що пролітає повз Землю, та прийняти відбитий сигнал у відповідь, який вкаже на склад його космічної породи.

Зв’язок з Юпітером

Інший експеримент надіслав радіопромінь на Юпітер, який зараз перебуває дуже близько, приблизно за 600 млн км від Землі. Надісланий промінь відбився від іоносфери Юпітера, а потім був прийнятий на місці в Нью-Мексико.

Експеримент на Юпітері проводився Лабораторією прикладної фізики Джона Гопкінса і спрямований на створення нового способу спостереження за іоносферами інших планет. Враховуючи наскільки далеко Юпітер розташований від Землі, цей експеримент є справжньою перевіркою здатності HAARP передавати сигнали на далекі відстані.

Ghosts in the Air Glow

Цей експеримент виявився більш мистецьким, ніж науковим. Ghosts in the Air Glow передавав в іоносферу відео, зображення, розмовні слова та звукові композиції й чекав, поки сигнал відіб’ється, щоб перевірити перехідну межу атмосфери.

Містичний HAARP

HAARP спочатку був проєктом ВПС США з вивчення сонячних спалахів, які можуть порушити комунікації та електричну мережу Землі. Але в 2015 році ВПС вирішили, що більше не зацікавлені в підтримці HAARP. Тому право власності передали Університету Аляски. Хоча HAARP перебував у сфері компетенції ВПС, він надихнув на кілька диких теорій змови, зокрема про те, що його антени використовували для зміни погоди, створення смертоносних ураганів і навіть контролю над розумом.

Раніше ми повідомляли про те, як школярка вийшла на зв’язок з астронавтом МКС через любительське радіо.

За матеріалами Геофізичного інституту Аляски

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine