Європейське космічне агентство (ESA) здійснило пропалення верхнього ступеня ракети Ariane 6. Найближчим часом організація планує провести аналогічне випробування її першого ступеня.
Пропалення відбулося 1 вересня. Воно проходило на території випробувального центру в німецькому Лампольдсгаузені. Основною метою тесту була перевірка встановленого на верхньому ступені Ariane 6 двигуна Vinci. Він має можливість багаторазового вмикання та вимикання в космосі, що дасть змогу виводити супутники на різні орбіти, а потім зводити відпрацьований ступінь.
Також перевірку пройшла допоміжна силова установка (APU). Вона забезпечує можливість перезапуску Vinci в космосі, підтримуючи достатній тиск у паливних баках і запобігаючи утворенню бульбашок у паливопроводах. Силова установка використовує невелику кількість рідкого водню та кисню з основних баків, замінюючи систему, яка покладалася на великі обсяги гелію в балонах.
Пропалення верхнього ступеня Ariane 6 завершилося успіхом. Тепер ESA збирається сконцентрувати всі зусилля на першому ступені. Найближчим часом він пройде серію вогневих тестів. Вперше його двигуни будуть активовані на чотири секунди. За ним піде повноцінне 470-секундне випробування, що імітує запуск Ariane 6. Цей тест запланований на 3 жовтня. ESA також планує провести ще одне додатково вогневе випробування верхнього ступеня, щоб перевірити його поведінку за різних умов польоту.
Після цього ESA призначить дату першого запуску Ariane 6. У нещодавньому інтерв’ю глава організації Йозеф Ашбахер відмовився називати його можливі терміни, але висловив сподівання, що дебют нової ракети відбудеться «не надто пізно» у 2024 році.
Раніше ми розповідали про те, як ESA бореться з нестачею ракет-носіїв.
За матеріалами https://spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine