ESA профінансує створення демонстратора низькоорбітального супутника

ESA виділить компанії Thales Alenia Space 2,3 млн євро на розробку демонстратора Skimsat, невеликої супутникової платформи, призначеної для роботи на дуже низькій навколоземній орбіті (VLEO).

Що таке дуже низька навколоземна орбіта

До VLEO-орбіт відносять орбіти, висота яких становить 250 — 450 км. Вони становлять значний інтерес для багатьох компаній. Так супутники, які знаходяться на VLEO-орбіті, можуть робити більш детальні зображення земної поверхні. Інший приклад — комунікаційні апарати. Нижча висота дозволяє зменшити затримку сигналу та збільшити його потужність, що добре для сервісів, які забезпечують передачу даних.

Однак, у таких орбіт існує один дуже суттєвий недолік, який поки не дозволяє реалізувати всі їхні потенційні переваги. Мова про серйозний гальмівний ефект, з боку земної атмосфери. Через нього, космічному апарату, який знаходиться на VLEO-орбіті, необхідно постійно коригувати курс, для утримання висоти.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал Марс №1 2024 (190)

До товару

Платформа Skimsat

Платформа Skimsat може змінити існуючий статус-кво. Поточний план передбачає, що її демонстратор буде виведений на орбіту заввишки менше ніж 300 км. Він буде використовувати електричну тягу для компенсації гальмівного ефекту земної атмосфери та утримання своєї позиції. Демонстратор планується використовувати для знімання земної поверхні. У разі успіху експерименту на основі Skimsat буде створений супутник, призначений для вивчення термосфери. Його дані дозволять покращити точність прогнозів погоди.

Платформа Skimsat (концепт). Джерело: Thales Alenia Space

Варто зауважити, що окрім ESA фінансуванням Skimsat також займається британська компанія QinetiQ. Оскільки проєкт знаходиться на ранній стадії розробки, у демонстратора поки що немає дати запуску.

Ви також можете почитати про недавню угоду щодо купівлі британського аерокосмічного стартапа Northern Space and Security.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів