Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало ролик, складений зі знімків місії BepiColombo. Він демонструє нещодавній проліт Меркурія.
Проліт Меркурія відбувся 19 червня. BepiColombo скористався гравітацією планети, щоб зменшити свою орбітальну швидкість. Такі маневри необхідні для того, щоб у майбутньому BepiColombo зумів вийти на постійну орбіту навколо Меркурія.
Оскільки два зонди, що входять до складу BepiColombo (один побудований ESA, інший JAXA), наразі перебувають у круїзній конфігурації, вони не могли використовувати свої камери для знімання Меркурія. Однак фахівці місії все ж знайшли спосіб зазнімкувати планету. Для цього вони скористалися закріпленими на корпусі BepiColombo селфі-камерами, здатними робити чорно-білі знімки з роздільною здатністю 1024×1024 пікселя.
Перша частина відео складена з 217 знімків, зроблених у період з 19 по 20 червня 2023 року. Перше зображення було отримано, коли BepiColombo перебував на відстані 1789 км від Меркурія, останнє — з дистанції 331 755 км. Ми можемо побачити ударні кратери, розломи та уступи, що покривають поверхню планети.
Друга частина відео присвячена регіону, що становить особливий науковий інтерес. У ньому розташований 600-кілометровий вигнутий уступ Бігль і 218-кілометровий кратер Менлі. Можна звернути увагу на те, що уступ перетинає витягнутий кратер Свейнсдоттір. Наприкінці ролика можна побачити 3D-реконструкцію рельєфу місцевості. Її було створено за допомогою алгоритму, який визначає нахил ділянок поверхні на основі даних про їхню яскравість (ті ділянки, що нахилені від Сонця, матимуть темніший вигляд, а ті, що повернуті до нього — світліший). На основі цих даних вчені потім можуть створити топографічні карти Меркурія.
Раніше ми розповідали про те, що таке елонгація Меркурія та як вона впливає на наші долі.
За матеріалами https://www.esa.int
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine