Екзопланету розміром з Землю знайшли на відстані 72 світлових роки

Астрономи щойно відкрили екзопланету, яка майже такого ж розміру, як Земля. Вона обертається навколо червоного карлика спектрального класу M і розташована не дуже далеко від нас за мірками Всесвіту. Близнюк Землі, який був названий K2-415b, перебуває за 72 світлових роки від нашої планети. Подібність цих світів може пролити світло на те, як планети, схожі на Землю, формуються та еволюціонують по-різному в системах, які дуже відрізняються від нашої. Відкриття прийняте для публікації в The Astronomical Journal.

Враження художника віл екзопланети K2-415b біля червоного карлика
Екзопланета K2-415b біля червоного карлика в уявленні художника. Фото: Pixabay

«Малі планети навколо М-карликів є гарною лабораторією для дослідження атмосферного розмаїття кам’янистих планет і умов, у яких може існувати придатна для життя планета земної групи», — пише міжнародна група астрономів під керівництвом Теруюкі Хірано з Центру астробіології в Японії.

Зазвичай вчені відкривають гігантські планети розміром з Юпітер та більше, оскільки їх відносно легко помітити. А ось кам’янисті світи, такі як наша Земля, помітити важче через їхні розміри. У радіусі 100 світлових років від Сонячної системи виявили лише 14 екзопланет, розмір яких у 1,25 раза перевищують радіус Землі.

Що відомо про екзопланету K2-415b

Екзопланета K2-415b в 1,015 раза перевищує радіус Землі та обертається навколо однієї з найменших червоних карликових зір, на якій знайдений світ розміром із Землю. Зоря K2-415 становить лише 16% маси Сонця. Екзопланету вперше помітили у зібраних даних телескопа Kepler, який не працює з 2018 року. Дані про цю екзопланету також збереглися у наступника Kepler — TESS.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №3 2021 (184)

До товару

Хоча K2-415b майже однакова за розміром із Землю, проте має вагомі відмінності. Маса екзопланети приблизно втричі більша за земну. Це означає, що K2-415b також щільніша за Землю. Екзопланета розташована дуже близько до своєї зорі — її орбітальний період становить лише чотири дні. Проте K2-415b перебуває всередині межі «зони проживання» K2-415. Це може означати, що у планети ще є атмосфера. У Сонячній системі Венера теж розташована всередині придатної для життя зони, але її атмосфера робить із планети справжнє пекло.

Вчені не сподіваються знайти ознаки життя на K2-415b. Але система є чудовою мішенню для визначення характеристик атмосфери екзопланети та наступних досліджень, які мають за мету виявити приховані та потенційно живі світи.

Раніше ми розповідали про те, як знайти екзопланети у Всесвіті.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів