Екстремальна посадка: NASA знайшла дешевий спосіб спускати апарати на Марс 

Протягом багатьох років NASA підкорювала Марс, використовуючи різноманітні способи посадки. Вони включали посадкові парашути, надувні подушки та навіть повітряні крани на ракетній тязі. Останній спосіб м’яко доставив на поверхню Червоної планети марсохід Perseverance. Наразі команда в Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) у Південній Каліфорнії випробовує новий метод спуску апарата на марсіанську поверхню — використання навмисної аварійної посадки. 

Посадковий апарат SHIELD буде вдарятись об поверхню Марсу на швидкості 177 км/год
Концепція художника посадкового модуля SHIELD на Марс, який дозволив би недорогим місіям безпечно спускатись на поверхню. Авторство: Каліфорнійська академія наук

Відео, опубліковане цього тижня, показує, як команда JPL тестує свою концепцію посадкового апарата SHIELD (Simplified High Impact Energy Landing Device), яка може запропонувати планувальникам майбутніх місій недорогий спосіб досягти поверхні Марса. Згідно з відео, щоб поглинути енергію удару, SHIELD буде амортизуватися при жорсткій посадці завдяки платформі, схожій на гармошку. 

Під час тестування SHIELD падав на землю з вершини вежі заввишки 27 метрів. Аби повністю перевірити цілісність конструкції, SHIELD приземлився на сталеву пластину, щоб удар був ще сильнішим, ніж той, якого він зазнав би на Марсі. Схожа на гармошку основа явно отримує сильний удар, зім’явшись при врізанні у плиту на швидкості 177 км/год. Але компоненти всередині SHIELD, серед яких був смартфон, залишилися неушкодженими. 

Хоча такий спосіб посадки на поверхню Марса неідеальний для великих та тяжких марсоходів, але він досить дієвий для невеликих апаратів, на кшталт SHIELD. Тому таку ідею можна буде надалі використовувати для доставлення менших та міцніших наукових апаратів на далекі планети. Оскільки JPL продовжує тестувати й удосконалювати SHIELD, ми сподіваємось, що згодом NASA використає цей принцип посадки на справжньому міжпланетному апараті. 

Раніше ми повідомляли, навіщо NASA обстріляла космічний апарат.  

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі! 

Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine 

Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір