Експерт назвав найдивовижніші світові рекорди у Всесвіті: відео

Британський професор фізики та телеведучий BBC Браян Кокс висвітлив деякі дивовижні факти та цифри, які існують у нашому Всесвіті.

«Якби існувала Книга рекордів Гіннеса «Всесвіт», ви були б дуже вражені найдивовижнішими речами у космосі», — пояснює Браян Кокс у новому відео, опублікованому цього тижня.

Перебираючи довгий список захопливих космічних рекордів, Кокс починає з «найважчого компактного об’єкта», який є надмасивною чорною дірою, одна з яких була зафіксована космічним телескопом NASA Spitzer три роки тому. M87* у центрі велетенської еліптичної галактики NGC 4486, як відомо, розташована на відстані 55 млн світлових років від Землі й має масу більшу за Сонце в шість мільярдів разів. Чорна діра також могла б увійти в Книгу рекордів як найперша, яку вдалося сфотографувати в неймовірних деталях. Хоча дехто не згодний із цим.

Зображення галактики NGC 4486
Зображення галактики NGC 4486 із чорною дірою M87* у центрі було зроблене космічним телескопом NASA Spitzer

Відповідаючи на запитання про найдальшу підтверджену галактику, фізик назвав Glass-z13. Вона розташована на відстані приблизно 13,4 млрд світлових років. Тому ми бачимо цю галактику такою, якою вона була лише через 300 млн років після Великого вибуху. Але з урахуванням розширення Всесвіту Glass-z13 перебуває вже на відстані трохи більше 33 млрд світлових років від Землі.

Галактика GLASS-z13 за розмірами менше Чумацького Шляху
Галактика GLASS-z13 за розмірами менша за Чумацький Шлях. Фото: NASA/CSA/ESA/STScI

Далека галактика була виявлена ​​космічним телескопом James Webb, який сам побив свій власний рекорд, оскільки став найчіткішим телескопом такого типу з коли-небудь створених. З моменту початку роботи влітку цього року Webb вже встиг передати на Землю чудові зображення Всесвіту в неймовірних деталях.

James Webb
Космічний телескоп James Webb. Джерело: NASA

Як зазначає Кокс, астрономи та вчені постійно роблять нові відкриття за допомогою дедалі потужнішого обладнання. А найновітніший космічний телескоп James Webb ще вразить нас більш дивовижними рекордами. Нам треба просто не припиняти вдивлятися у глибину темного та загадкового Всесвіту.

Раніше ми повідомляли про те, як вчені знайшли об’єкт із найпотужнішим магнітним полем у Всесвіті.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine