Двигун японської ракети вибухнув під час випробування

Випробування двигуна японської ракети, що відбулося 14 липня, завершилося вибухом. Про це повідомив представник міністерства науки та технологій Наоя Такегамі.

Наслідки вибуху двигуна ракети Epsilon S. Джерело: @ots_min

Метою випробувань було пропалення двигуна другого ступеня ракети Epsilon S. Вона являє собою оновлену версію Epsilon: твердопаливного носія, призначеного для запуску наукових супутників. Вона має чотириступеневу конструкцію та може вивести понад 1400 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту та 600 кг вантажу на сонячно-синхронну орбіту.

Пропалення проводили на полігоні, розташованому в північній частині префектури Акіта. Згідно із заявою Японського аерокосмічного агентства (JAXA), на 50-й секунді після початку тесту стався збій, що призвів до вибуху. У мережі можна знайти світлини очевидців, які демонструють стовп чорного диму, що тягнеться до неба. На щастя, під час інциденту ніхто не постраждав.

Вибух двигуна став черговою поразкою, які останніми роками переслідують JAXA. Нагадаємо, що перший запуск Epsilon S у жовтні 2022 року завершився невдачею. А в березні 2023 року дебютний політ нової рідинної ракети H3 теж завершився аварією.

Також варто зазначити, що це далеко не перша аварія ракетного двигуна під час випробувань цього року. Раніше вибухами завершилися тести ступеня Centaur і двигуна BE-4. А ESA повідомило про невдале випробування силового агрегату для ракети Vega-C.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine