Пуск японської ракети Epsilon завершився невдачею

12 жовтня з території Космічного центру Утіноура відбувся пуск ракети Epsilon. На жаль, на ділянці роботи третього ступеня стався збій, через що фахівцям довелося активувати систему самознищення носія.

Пуск ракети Epsilon. Джерело: JAXA

Ракета Epsilon призначена для виведення на навколоземну орбіту вантажів, масою до 1,5 тонни. Вона складається з трьох твердопаливних ступенів з можливістю додавання четвертого, рідинного ступеня. З моменту введення в експлуатацію у 2013 році, ракета здійснила шість польотів. Перші п’ять із них, були повністю успішними.

У межах своєї шостої місії Epsilon мала вивести на орбіту вісім космічних апаратів. Основним вантажем місії був 110-кілограмовий супутник RAISE-3, який призначався для відпрацювання різноманітних інноваційних технологій. Інші вантажі, являли собою експериментальні кубсати.

Ракета успішно здійснила відрив від стартового майданчика, її два перші ступені відпрацювали у штатному режимі. Але коли Epsilon перемкнулася на третій степінь, стався збій. Як наслідок, ЦУП ухвалило рішення активувати систему самознищення ракети. Отже, перша у 2022 році космічна місія Японії, завершилася невдачею.

На цей час Японське аерокосмічне агентство не повідомило жодних подробиць про аварію. Відомо лише, що його фахівці вже розпочали розслідування її причин.

Нагадаємо, що раніше ми писали про аварію суборбітальної ракети New Shepard.

За матеріалами https://www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти на нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine