Дебютний пуск нової японської ракети завершився аварією

7 березня Японське аерокосмічне агентство (JAXA) здійснило перший пуск нової ракети-носія H3. Він завершився невдачею.

Пуск ракети H3. Джерело: Bloomberg

H3 являє собою двоступеневу ракету-носій середнього класу. Вона була створена компанією Mitsubishi Heavy Industries з метою заміни використовуваних зараз ракет H-IIA та H-IIB. Її висота становить 63 метри, діаметр 5,27 метра. Залежно від конфігурації, H3 може оснащуватися двома або чотирма твердопаливними прискорювачами, а її перший ступінь обладнуватися двома або трьома двигунами. Це дає ракеті можливість виводити від 4 до 7,9 тонни вантажу на геоперехідну орбіту.

Перша спроба пуску H3 відбулася в лютому 2023 року, але тоді її скасували через технічні проблеми. Після серії з кількох перенесень, ракета нарешті стартувала 7 березня. На її борту перебуває супутник дистанційного зондування Землі ALOS 3 (Advanced Land Observing Satellite 3).

Спочатку політ проходив у штатному режимі. H3 успішно скинула бічні прискорювачі, потім перший ступінь. Однак потім на другому ступені ракети не запустився двигун. Через це у контролерів не залишалося іншого вибору, окрім як підірвати H3. Її уламки впали в Тихий океан разом із супутником.

Фахівці JAXA вже розпочали розслідування аварії. Що стало її причиною поки що залишається невідомим.

За матеріалами https://www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine