Космічний центр Мухаммеда бін Рашида (MBRSC) та Китайське національне космічне управління (CNSA) підписали меморандум про взаєморозуміння. Він обговорює включення місяцехода «Рашид-2» до складу місії «Чан’е-7», запуск якої запланований на 2026 рік.
«Чан’е-7» стане першою місією, що реалізується КНР у межах четвертої фази програми з вивчення Місяця. Вона складатиметься з орбітального та посадкового модуля (їхня сумарна маса складе 8 тонн), який доставить на південний полюс супутника ровер та міні-зонд, що переміщається. Місію буде підтримувати апарат-ретранслятор. Його виведуть на еліптичну орбіту навколо Місяця із великим нахилом.
Поки що керівництво MBRSC не розголошує технічних характеристик ровера, який вирушить до Місяця разом із «Чан’е-7». Але можна припустити, що він буде мати складнішу конструкцію, ніж перший арабський місяцехід «Рашид».
Нагадаємо, що маса «Рашида» становить 10 кг, він отримуватиме енергію від сонячних батарей. Наукове оснащення ровера включає дві камери високої роздільної здатності, мікроскоп, тепловізор та зонд Ленгмюра. Арабський місяцехід буде доставлений на Місяць апаратом «Хакуто-R», побудованим японською компанією ispace. Він буде запущений ракетою Falcon 9 у листопаді 2022 року.
Місцем посадки «Рашида» стане Озеро Сновидінь — місячне море діаметром близько 400 км, розташоване в північно-східній частині видимого боку супутника нашої планети. Його поверхня утворена потоками застиглої базальтової лави. Земні апарати поки що не робили посадок у цьому регіоні. У разі успішної посадки, «Рашид» повинен буде опрацювати протягом одного місячного дня (14 земних діб).
За матеріалами https://spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine