Друга приватна місія Axiom полетить на МКС у травні

Axiom Space оголосила, що її друга повністю приватна місія на Міжнародну космічну станцію стартує 8 травня. Корабель SpaceX Crew Dragon повезе у космос чотирьох астронавтів, двоє з яких будуть громадянами Саудівської Аравії.

Екіпаж місії Ax-2
Екіпаж місії AX-2. Джерело: Axiom Space

Нова місія Axiom Space

Представники компанії Axiom Space оголосили 6 квітня, що їхня друга приватна експедиція вирушить до МКС за місяць. Місія AX-2 стартує ввечері 8 травня (5:43 9 травня за київським часом) на космічному кораблі SpaceX Crew Dragon. Отже, і підготовка усіх її учасників, і сам корабель будуть повністю комерційними.

Перша експедиція AХ-1 відбулася минулої весни. Тоді астронавти успішно дісталися МКС, але їхнє повернення на Землю було відкладене через погодні умови у місці посадки. Інженери врахували досвід тієї місії.

AX-2 триватиме 10 діб. Протягом цього часу астронавти займатимуться переважно освітніми проєктами. Очікується, що у них дистанційно візьмуть участь понад 12 тис. студентів. Якщо нічого не завадить, то на Землю астронавти повернуться 10 травня о 18:40 за київським часом.

І це не кінець програми комерційних польотів, яку реалізує Axiom Space.14 березня компанія підписала з NASA угоду про третю приватну місію астронавтів AX-3, яка запланована на листопад. Axiom не повідомляє, хто виконуватиме цю місію.

Хто полетить у космос

Як і в попередній експедиції, у цій братимуть участь четверо астронавтів. Очолить їх директорка Axiom Space з пілотованих польотів Пеггі Вітсон. Вона є колишньою астронавткою США, яка п’ять разів побувала у космосі.

Також на борту перебуватимуть двоє представників Саудівської Аравії: Райяна Барнаві та Алі Алькарні. Вони стануть другим і третім мешканцями цієї країни, які побувають у космосі. А Барнаві до того ж стане першою жінкою із цього арабського королівства, яка потрапить у космос.

Четвертим членом екіпажу буде Джон Шоффнер, клієнт Axiom, який пілотуватиме AX-2. «Він має десятиліття досвіду польотів і дивовижні інженерні ноу-хау, що робить його ідеальним для цієї ролі», — сказала про нього Вітсон.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Невдале дослідження виявило дивну особливість Чумацього Шляху
Наступна місія до Плутона відбудеться не раніше 2050 року
Водні планети на орбітах білих карликів добре підходять для пошуку життя
Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски