Доставка за 53 дні: капсула зі зразками ґрунту зі зворотного боку Місяця повернулася на Землю

Капсула місії «Чан’е-6» здійснила успішну посадку на території автономного району Внутрішня Монголія на півночі Китаю. Вона доставила на Землю унікальні зразки, зібрані на зворотному боці Місяця.

300-кілограмова капсула відокремилася від службового модуля «Чан’е-6», коли він перебував на відстані 5 тисяч км від Землі. Вранці 25 червня вона увійшла в земну атмосферу над Атлантичним океаном, щоб загальмувати, а потім здійснити остаточний спуск.

Ця подія стала кульмінацією місії, яка тривала 53 дні. Під час неї «Чан’е-6» сів на південній околиці 500-кілометрового кратера Аполлон і взяв перші в історії проби ґрунту зі зворотного боку Місяця. Також він випустив на поверхню мікроровер і провів низку вимірювань, які вже призвели до перших відкриттів.

За оцінками фахівців, усередині капсули, що повернулася на Землю, має перебувати близько 2 кг матеріалу. Вчені з нетерпінням чекають можливості вивчити цей ґрунт. Його аналіз може пролити світло на те, чому видимий і зворотний бік Місяця так сильно відрізняються один від одного. Також він може дати підказки з приводу внутрішньої будови Місяця та історії ранньої Сонячної системи.

Що стосується службового модуля «Чан’е-6», то він продовжить свою подорож Сонячною системою. Не виключено, що в майбутньому, Національне космічне управління Китаю знайде йому якусь нову задачу — наприклад, відправить до якогось астероїда чи комети, або використає для відпрацювання маневрів і дистанційних спостережень.

Китай вже веде роботу з підготування наступної місячної місії «Чан’е-7». Її запуск запланований на 2026 рік. Вона повинна буде здійснити посадку на південному полюсі Місяця та доставити спускальну платформу, ровер і експериментальний апарат, який буде переміщатися по поверхні за допомогою стрибків.

За матеріалами https://spacenews.com

11 вересня в Арктиці спостерігалася мінімальна кількість льоду
Сильно пошкоджені колеса не заважають Curiosity відкривати незвідані скарби Марса
Компанія Radian Aerospace провела випробування свого космоплана
Вчені знову пропонують використати атомну бомбу для порятунку Землі
Товщина озонового шару над Арктикою досягла рекордного значення
Джети чорних дір спричиняють вибухи зірок
Вдалий дебют: новий спектрограф знайшов суперземлю біля близької зорі
Самовбивча місія: ESA навмисно зруйнує супутник одразу після запуску
У Кельні з’явився шматочок місячної поверхні
Українець на Марсі: NASA завершила найскладнішу симуляцію місії до Червоної планети