Доставка за 53 дні: капсула зі зразками ґрунту зі зворотного боку Місяця повернулася на Землю

Капсула місії «Чан’е-6» здійснила успішну посадку на території автономного району Внутрішня Монголія на півночі Китаю. Вона доставила на Землю унікальні зразки, зібрані на зворотному боці Місяця.

300-кілограмова капсула відокремилася від службового модуля «Чан’е-6», коли він перебував на відстані 5 тисяч км від Землі. Вранці 25 червня вона увійшла в земну атмосферу над Атлантичним океаном, щоб загальмувати, а потім здійснити остаточний спуск.

Ця подія стала кульмінацією місії, яка тривала 53 дні. Під час неї «Чан’е-6» сів на південній околиці 500-кілометрового кратера Аполлон і взяв перші в історії проби ґрунту зі зворотного боку Місяця. Також він випустив на поверхню мікроровер і провів низку вимірювань, які вже призвели до перших відкриттів.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

За оцінками фахівців, усередині капсули, що повернулася на Землю, має перебувати близько 2 кг матеріалу. Вчені з нетерпінням чекають можливості вивчити цей ґрунт. Його аналіз може пролити світло на те, чому видимий і зворотний бік Місяця так сильно відрізняються один від одного. Також він може дати підказки з приводу внутрішньої будови Місяця та історії ранньої Сонячної системи.

Що стосується службового модуля «Чан’е-6», то він продовжить свою подорож Сонячною системою. Не виключено, що в майбутньому, Національне космічне управління Китаю знайде йому якусь нову задачу — наприклад, відправить до якогось астероїда чи комети, або використає для відпрацювання маневрів і дистанційних спостережень.

Китай вже веде роботу з підготування наступної місячної місії «Чан’е-7». Її запуск запланований на 2026 рік. Вона повинна буде здійснити посадку на південному полюсі Місяця та доставити спускальну платформу, ровер і експериментальний апарат, який буде переміщатися по поверхні за допомогою стрибків.

За матеріалами https://spacenews.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів