Капсула місії «Чан’е-6» здійснила успішну посадку на території автономного району Внутрішня Монголія на півночі Китаю. Вона доставила на Землю унікальні зразки, зібрані на зворотному боці Місяця.
300-кілограмова капсула відокремилася від службового модуля «Чан’е-6», коли він перебував на відстані 5 тисяч км від Землі. Вранці 25 червня вона увійшла в земну атмосферу над Атлантичним океаном, щоб загальмувати, а потім здійснити остаточний спуск.
Ця подія стала кульмінацією місії, яка тривала 53 дні. Під час неї «Чан’е-6» сів на південній околиці 500-кілометрового кратера Аполлон і взяв перші в історії проби ґрунту зі зворотного боку Місяця. Також він випустив на поверхню мікроровер і провів низку вимірювань, які вже призвели до перших відкриттів.

За оцінками фахівців, усередині капсули, що повернулася на Землю, має перебувати близько 2 кг матеріалу. Вчені з нетерпінням чекають можливості вивчити цей ґрунт. Його аналіз може пролити світло на те, чому видимий і зворотний бік Місяця так сильно відрізняються один від одного. Також він може дати підказки з приводу внутрішньої будови Місяця та історії ранньої Сонячної системи.
Що стосується службового модуля «Чан’е-6», то він продовжить свою подорож Сонячною системою. Не виключено, що в майбутньому, Національне космічне управління Китаю знайде йому якусь нову задачу — наприклад, відправить до якогось астероїда чи комети, або використає для відпрацювання маневрів і дистанційних спостережень.
Китай вже веде роботу з підготування наступної місячної місії «Чан’е-7». Її запуск запланований на 2026 рік. Вона повинна буде здійснити посадку на південному полюсі Місяця та доставити спускальну платформу, ровер і експериментальний апарат, який буде переміщатися по поверхні за допомогою стрибків.
За матеріалами https://spacenews.com