До польоту готова: місія Europa Clipper отримала зелене світло

9 вересня NASA провела брифінг, присвячений стану готовності апарата Europa Clipper. На ньому було підтверджено, що місія вирушить до Юпітера вже наступного місяця.

Сонячна батарея зонда Europa Clipper. Джерело: NASA/Frank Michaux

Europa Clipper є флагманською місією NASA. Її метою є Європа — супутник Юпітера, під крижаною поверхнею якого ховається величезний океан рідкої води. Під час серії з кількох десятків близьких прольотів апарат повинен буде вивчити характеристики цього океану та оцінити його життєздатність.

Для цього апарат оснащений набором із дев’яти наукових інструментів, що включає камери, спектрометри, підповерхневий радар і магнітометр. Europa Clipper також отримала найбільші сонячні батареї з усіх, які коли-небудь встановлювалися NASA на міжпланетну місію. У повністю розгорнутому вигляді їхній розмах перевищить 30 метрів, що більше за розмір баскетбольного майданчика. Такий значний розмір пов’язаний з тим, що Юпітер перебуває далеко від Сонця, і його околиці отримують лише 3%–4% від тієї кількості сонячного світла, що досягає Землі.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Дата запуску Europa Clipper

Запуск Europa Clipper був запланований NASA на жовтень 2024 року. Щоправда, ще донедавна у багатьох були сумніви в тому, що апарат дійсно полетить цього року. Річ у тім, що в травні з’ясувалося, що деякі зі встановлених на борту апарата транзисторів, виходять з ладу за менших доз випромінювання, ніж очікувалося. Це могло поставити під удар успішність місії — адже Юпітер оточений найпотужнішими радіаційними поясами.

Europa Clipper в околицях Юпітера (концепт). Джерело: NASA/JPL-Caltech

Тому весь останній час інженери Лабораторії реактивного руху NASA ретельно тестували електроніку апарата, щоб зрозуміти, чи необхідно її замінити. Якби таке рішення було ухвалено, запуск Europa Clipper змістився б, як мінімум, на рік. Але, на щастя, фахівці дійшли висновку, що запасу міцності транзисторів все ж достатньо для забезпечення потреб місії. Тому дату запуску було вирішено не змінювати.

21-денне балістичне вікно для польоту Europa Clipper відкриється 10 жовтня. Для запуску місії буде залучена ракета Falcon Heavy. Щоб дістатися до Юпітера, апарату потрібно буде виконати два гравітаційних маневри — один в околицях Землі, інший біля Марса. Europa Clipper має вийти на орбіту навколо газового гіганта влітку 2030 року.

Раніше ми розповідали про послання, яке візьме із собою Europa Clipper.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів