Де дивитися місячне затемнення, якщо буде хмарно

У ніч із 28 на 29 жовтня на Землі спостерігатиметься часткове місячне затемнення. Зокрема, його буде видно і в Україні. Проте погода цілком може внести свої корективи. Однак навіть якщо хмари закриють небо, є чудова можливість помилуватися цим астрономічним явищем онлайн.

Місячне затемнення

Місячне затемнення 28 жовтня

Земляни готуються спостерігати за рідкісним місячним затемненням. Цього разу наш супутник зануриться у тінь Землі не повністю, а тільки на 12%.

У ніч з 28 на 29 жовтня побачити це астрономічне явище можна буде також із території України. За київським часом воно розпочнеться о 22:35, а вже о 23:14 сягне максимуму та триватиме ще майже годину. Місяць у цей час перебуватиме на висоті 50° над горизонтом, тож помилуватися ним зможуть усі бажаючі.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Однак усе це лише в теорії. На практиці погода здатнанвнести свої корективи. Небо може бути вкрите хмарами. Світло від Місяця крізь них пробиватиметься, але розгледіти, що там відбувається, не вдасться.

Трансляція затемнення

Однак не варто впадати у відчай. Сайт www.timeanddate.com підготував власну трансляцію цієї події з місця, де її майже напевно добре буде видно. Отже, кожен зможе побачити місячне затемнення, якщо перейде за цим посиланням: www.youtube.com/watch?v=-YHKrphbKS0

Або можна просто дивитися його прямо в цій новині. До речі, якщо ви не дуже розбираєтеся в астрономії й не розумієте, що таке місячне затемнення, рекомендуємо почитати ось цю статтю, де все розписано докладно. Повірте, нічого страшного у ваше життя це подія не привнесе.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів