Це було весело: астронавт-рекордсмен розповів, за чим сумує після року перебування на МКС

Астронавт NASA Френк Рубіо, який нещодавно встановив рекорд на орбіті, розповів, чого йому найбільше бракуватиме в житті після перебування на борту Міжнародної космічної станції (МКС).

Френк Рубіо
Астронавт NASA Френк Рубіо у скафандрі перед виходом у відкритий космос. Фото: NASA

Наприкінці минулого місяця Рубіо повернувся на Землю після 371 дня перебування в космосі — найдовшого періоду часу, проведеного на орбіті астронавтом NASA. Тепер, коли він проходить кількатижневий період відновлення після часу, проведеного в умовах мікрогравітації, американський астронавт взяв перерву, щоб відповісти на запитання про свою історичну місію.

Під час годинної сесії запитань і відповідей один із відвідувачів запитав, за чим Рубіо найбільше сумуватиме після перебування в космосі. Згадавши про своїх товаришів по екіпажу, астронавт сказав, що також сумуватиме за можливістю плавати навколо орбітального корабля в умовах мікрогравітації.

«Плавати — це дуже весело. Відчуваєш себе маленькою дитиною», — прокоментував Рубіо.

Але найбільше, за словами астронавта NASA, йому не вистачає дивовижного виду на Землю, який відкривається зі спеціального оглядового майданчика на висоті 400 км над нашою планетою.

«Це такий дивовижний і унікальний вид, коли ти дивишся вниз, на Землю. А також той факт, що ти можеш просто літати над нею. Навіть якщо у тебе важкий день або ти чимось зайнятий, ти просто дивишся в ілюмінатор протягом 10 або 20 секунд, і це дійсно підіймає настрій. Ось чого мені не вистачатиме!» — зауважив Рубіо.

Френк Рубіо
Астронавт NASA Френк Рубіо реагує під час перевірки свого скафандра незадовго до запуску на МКС. Фото: REUTERS

По найкращі краєвиди астронавти часто прямують до модуля Cupola космічної станції. Це 7-віконний панорамний модуль, звідки відкриваються безперешкодні краєвиди на Землю та інші об’єкти.

Відомо, що члени екіпажу, які захоплюються фотографією, навіть планують свої візити до Cupola так, щоб вони збігалися з прольотами над цікавими природними об’єктами далеко внизу. Французький астронавт Томас Песке, наприклад, зробив кілька неймовірних знімків під час двох своїх місій на борту МКС.

Космічна місія Рубіо мала тривати лише шість місяців, але аварія на космічному кораблі «Союз», який доставив його на МКС, призвела до того, що зворотний політ був перенесений ще на пів року. Хоча Френк і сумував за рідними, ці додаткові місяці на орбіті дозволили йому насолодитися набагато більшою кількістю видів Землі, ніж він спочатку очікував, а також довше перебувати в умовах мікрогравітації.

Раніше ми повідомляли про те, як екіпаж МКС весело бавиться під час орбітальних маневрів.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine