Curiosity надіслав «листівку» з Марсу

На тлі постійних новин про чергові успіхи марсохода Perseverance його «молодший брат» Curiosity дещо відійшов у тінь. Однак ровер усе ще продовжує роботу. Він підіймається схилом гори Шарпа та регулярно передає нові знімки. Нещодавно Curiosity досяг точки, звідки відкривається чудовий краєвид. Фахівці групи супроводу місії так надихнулися цим пейзажем, що вирішили створити на його основі «поштову листівку».

Панорама Марсу, зроблена ровером Curiosity. Кольори додані для посилення виразності зображення. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Для цього вчені взяли дві мозаїки, зроблені чорно-білими навігаційними камерами Curiosity 16 листопада. Перша була отримана о 08:30 ранку за місцевим часом, друга — о 16:10. У цей час на Марсі створюються найбільш контрастні умови освітлення, що дозволяє відобразити безліч деталей ландшафту.

Далі фахівці об’єднали обидві мозаїки та розфарбували їх. Блакитний колір відповідає небу під час марсіанського світанку, помаранчевий — небосхилу другої половини дня, зелений — їхній комбінації.

«Листівка» демонструє краєвид з підніжжя гори Шарпа. Її висота становить 5 км. Це центральний пік 154-кілометрового кратера Гейла, усередині якого перебуває Curiosity. Дрон приступив до сходження на гору 2014 року.

У правій частині зображення можна побачити характерні пагорби круглої форми. Curiosity познайомився з ними цьогоріч у липні. Поруч розміщене піщане поле Sands of Forvie, довжина якого становить від 400 до 800 метрів.

У дальньому правому куті панорами — формація Rafael Navarro Mountain, названа так на честь фахівця місії Curiosity, який відійшов у вічність на початку цього року. Позаду неї видніється верхня частина гори Шарпа, розташована набагато вище за ту область, яку зараз досліджує марсохід. Вдалині можна побачити вал кратера Гейла. Його висота складає 2,3 км, він знаходиться на відстані 30-40 км від Curiosity.

Нагадаємо, нещодавно марсохід Perseverance передав на Землю своє перше фото марсіанського заходу сонця.

За матеріалами https://www.jpl.nasa.gov

Новини інших медіа
SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» із прискоренням 10000G
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип
Сонячні промені можуть змінювати напрямок магнітного поля
Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються