ClearSpace видалить 112-кілограмовий шматок сміття на орбіті

Стартап, який займається проблемою видалення космічного сміття, отримав шанс випробувати свою технологію. Швейцарська компанія ClearSpace сподівається запустити свою місію ClearSpace-1 у 2026 році на ракеті-носії Arianespace Vega-C з метою захоплення та видалення шматка орбітального сміття вагою 112 кг.

ClearSpace-1
Ілюстрація місії ClearSpace-1

Місія ClearSpace спробує вилучити відпрацьовану частину з ракети-носія Vega, запущеної в 2013 році. Космічний апарат компанії використовуватиме клешню з чотирма «руками», щоб захопити деталь і транспортувати її на нижчу орбіту, де космічний апарат та важкий уламок увійдуть у щільніші шари атмосфери та згорять. Мета полягає в тому, щоб продемонструвати ефективність технології ClearSpace, а успіх потенційно може прокласти шлях до комерціалізації технології.

Люк Піге, генеральний директор і співзасновник ClearSpace, описав майбутню місію як поворотний момент у космічній галузі. «Нам терміново потрібно знайти рішення фундаментальної проблеми: ми запускаємо об’єкти в космос швидше, ніж їх виводимо», — пояснив Піге.

Анімація роботи місії ClearSpace-1 із збирання космічного сміття
Анімація роботи місії ClearSpace-1 зі збирання космічного сміття

Космічне сміття на низькій навколоземній орбіті є серйозною проблемою. Воно загалом складається з відпрацьованих частин старих ракет, списаних супутників і фрагментів, утворених у результаті зіткнень між ними. Такі уламки, що обертаються на дуже великій швидкості на орбіті, можуть завдати подальшої шкоди, потенційно виводячи з ладу супутники або навіть завдаючи шкоди Міжнародній космічній станції (МКС), та становлять загрозу майбутнім місіям.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №3 2021 (184)

До товару

Стефан Ісраель, генеральний директор Arianespace, вказав на масштаби проблем космічного сміття, заявивши, що наразі на навколоземній орбіті понад 34 тис. одиниць уламків розміром більш як 10 см і майже 6500 діючих супутників, а до кінця десятиліття їхня кількість може зрости до 27 тис.

Розробляються різні рішення для очищення космічного сміття, і під час тестування деякі з них виявилися успішнішими, ніж інші. Повністю протестована, надійна технологія ще не з’явилася, хоча ClearSpace явно націлилася на перемогу в цій галузі.

Раніше ми повідомляли про те, як космонавт із росії викинув сміття з МКС під час виходу в космос.

За матеріалами Digital Trends.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів